Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Ked uz to bola spomenuta ta klima ako vlastne funguje ? Zapina ju vodic alebo automaticky sa spusti pri nejakej urcitej teplote ?
A par chybiciek v google mapach
Stale ukazuje vyluku na dolnocermanskej
Zastavka Frana mojtu ma iba jednu ikonu pre oba smery
Razcestie autobusova smer zel. st ma vymene nastupistia 7, 25 a 2 ,12, 24 atd..
A este jedna otazocka ohladom razcestia zeleznicnej smer mesto to sa prave buduje nova zastavka za krizovatkov ? Budu tam zastavovat aj autobusy ktore zacinaju na zeleznicnej stanici?
Reply on: Pavuk #23822:
A je to tiež pekná blbosť.
Dnešný pokus na www.cp.sk
Štart: Jelšovce, železničná stanica
Ciel: Nitra, Kmeťova
Výsledok:
OS5014
11:23 Jelšovce
11:39 Nitra zastávka
presun asi 2 min.
BUS 22
11:46 Železničná zastávka Mlynárce B
11:52 Bizetova A
Presun asi 4 min Kmeťova.

Keď by sa zjednotil názov prestupnej stanice tak aj tak by zostal ten presun asi 2 min, či by bol odstránený?
A prečo mi ponúklo výstup na Bizetovej, keď ten autobus ide cez Kmeťovu?
Reply on: S499.1023 #23821:
Tej by som nechal názov Nitra - zastávka. Veď aj v Prahe je železničná zastávka Praha-Zličín a konečná zastávka električiek a autobusov je zastávka Sídliště Řepy a je to prestupný uzol.
Reply on: Pavuk #23820:
A železničnú zastávku Nitra zastávka by si premenoval ako? Na Nitra - Fraňa Kráľa?
Na Google map je je zastávka Rybárska naznačená špatne. V smere z centra sú dve ikonky zastávky. Najskôr je ikonka s číslom linky 22 a potom ikonka s číslami ostatných liniek. Pritom linka 22 začína o zastávku neskôr.

A nedá mi aby som sa nevrátil k návrhu premenovať Zastávku MHD Železničná zastávka Mlynárce a RAD Mlynárce na názov Fraňa Kráľa. Zastávka by bola podobná zastávke Lomnická na Nábreží mládeže (tiež ulica vzdialená rovnako od zastávky) A odstránil by sa zmätok s názvami.
Reply on: S499.1023 #23818:
No vidíš, v tomto sme rozdielni. Ja keď som pozval niekoho na pohovor a mňa keď pozvali na pohovor
tak jedna z otázok v pozvánke bola, či viete ako sa dostať do firmy. (MHD, primestská doprava, zastávka).
Reply on: Pavuk #23813:
Ja keď si pozývam niekoho k nám na pohovor, tak mu úmyselne poviem len čas a adresu. To je prvá skúška spôsobilosti fungovať v bežnom živote.
Reply on: mhd_1116 #23815:
Lebo stále je to len stroj a môže sa pokaziť.... 😉
Reply on: mhd_1116 #23815:
súhlasím , prezentuje sa ako plne klimatizovaná MHD , človek si zaplatí nemalé cestovné a voziť sa má v saune ?
Chcem sa opýtať, prečo v niektorých vozidlách nefunguje klimatizácia? Myslím si, že v týchto teplotách by mali byť na linky nasadzované len autobusy s funkčnou klimatizáciou.
Reply on: Vladimír #23812:
A pýtal som sa Teba ako osoby, ktorá by mohla o tom
niečo vedieť, či niekto vyvinul iniciatívu (z ČSAD, SAD, Arriva, Veolia, Transdev, Mesto) a dal signál železniciam aby dané zastávky premenovali. Lebo dovtedy tu môžu padať všeliaké návrhy o ich názvoch ale bez iniciatívy sa ani lístok na strome nepohne. Ako som napísal je to starý problém a vždy to bude len nádej ...
A želám a držím palce aby sa Vám podarili všetky zámery.
Reply on: Vladimír #23812:
"Stratégia, že keď niekam idem a chcem vedieť, čo a ako, tak sa popýtam miestnych" Toto som nemyslel Myslel som to, že ak niekoho pozývajú na pohovor do práce v tej oblasti , tak sa ho spýtajú či vie ako sa dostane do firmy a a mu poradia ako sa tam dostane. A ak ho náhodou zoberú do zamestnania tak si cestu zapamätá. Nepotrebuje technológiu. A detto keď niekoho pozývajú na návštevu, tiež mu povedia ako sa k nim dostane. A keď tam príde viackrát, tiež už bude vedieť. Tak isto, keď sa niekto nasťahuje na Diely, Klokočinu. Druhýkrát , tretíkrát už bude vedieť aj bez technológie. "Stratégia, že keď niekam idem a chcem vedieť, čo a ako, tak sa popýtam miestnych" To takto som vôbec nemyslel. Ja viem že "pokroku" nezabránim, ja som napísal len svoj názor a hľadal príčiny možnosti, prečo by asi nejaký cestujúci do MČ Mlynárce išiel.
Howgh.
Reply on: Pavuk #23782:
MČ Mlynárce je sídlom viacerých firiem, škôl a obchodov. Zo železničnej zastávky Nitra zastávka je možné prestúpiť na linky MHD (v špičke v 10-min. intervale na oba smery), ktoré cestujúceho prepravia do iných MČ, pričom prestup tu môže byť výhodnejší ako na "hlavnej" stanici. V pešej dostupnosti zo zastávky je navyše počtom obvyvateľov najväčšia MČ Klokočina-Diely. Cestujúcich, ktorí majú dôvod v zastávke Nitra zastávka vystupovať či prestupovať, je nemálo.

Stratégia, že keď niekam idem a chcem vedieť, čo a ako, tak sa popýtam miestnych, mi pripadá ako z čias mojich starých rodičov. Som presvedčený, že človek dneška sa nikoho nepýta, ale si samoobslužne vyhľadá optimálne dopravné spojenie pomocou dostupných technológií. A zjednotenie názvov prestupných uzlov prispieva k intuitívnosti tohto procesu.

Fakt sorry, ale premenovať zastávku MHD Železničná zastávka Mlynárce na Fraňa Kráľa je asi taký nápad ako premenovať Rázcestie Autobusová stanica na Družstevnú. Nedobrý...
Reply on: Pavuk #23810:
Prepáč to patrilo Vikovi😃
Reply on: S499.1023 #23803:
A ty by si ktorú obec premenoval aby nebola duplicita a bolo to v súlade so zákonom?
Jesenské pri Leviciach, alebo Jesenské pri Rimavskej Sobote, ktorá sa mimochodom až do 1948 volala Feledince ( a bolo to okresné mesto) a postihol ju osud Štúrova, Bernolákova atď......
Reply on: Viko #23801:
V uznesení vlády zo 7. 1.1992 je napísané "do územného obvodu Obvodného úradu Levice sa zaraďuje nová obec Jesenské, ktorá vznikla rozdelením obce Beša". Takže obec sa nepremenovala ale odčlenila. A keďže sa pred rokom 1945 nazývala Jesenské tak v tej eufórii nad osamostatnením nikto vládu neupozornil, že je to duplicitný názov. Takže tak. (Ako mohli zriadiť duplicitné názvy)
Reply on: Vladimír #23806:
Apropo, prečo by sa nemohli dve obce volať rovnako?
Reply on: Vladimír #23806:
Neriešim 700 rokov staré názvy.
Len mi z príspevku 23800 "A ako sa im podarilo premenovať na duplicitný názov? Veď to je v rozpore so zákonom o obecnom zriadení"
nebolo jasné čo myslel Viko tými duplicitnými názvami.
A tie Višňové mi prišiel ako vhodný príklad na vysvetlenie.
Reply on: Pavuk #23805:
Nerozumiem, prečo riešiš 700 rokov staré historické názvy.

Viko sa pozastavil nad informáciou v príspevku #23798, že obec Jesenské údolie si pri premenovaní zvolila duplicitný názov v roku 1992.
Či to bolo legálne alebo nie, si nedovolím hodnotiť, ale súhlasím s Vikom, že ísť vedome do duplicitného názvu v roku 1992 už bolo minimálne neštandardné.

Change view

Structure
Order
Posts on page
Date and time of posts

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.