Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Neviete od koľkých rokov sa dáva vodičák na autobus.
Reply on: Vladimír #19252:
Ďakujem ?
Reply on: KORAK #19247:
Záleží to od okolností. Ak sú stavy naplnené rovnomerne, myslím, že personálne oddelenie nemá problém zohľadniť preferenciu konkrétneho zamestnanca. Ak by však došlo k situácii, že napríklad na MHD je vodičov dosť a prímestská má zúfalý nedostatok, je zrejmé, že bude rozhodnuté "zvrchu". Ono najčastejšie, čo si všímam, aj tak rozhoduje bydlisko vodiča. Vodiči zo vzdialenejších dedín väčšinou idú na prímestskú - jednak to pomôže firme, že obsadí linku vodičom, ktorý tam býva (prímestské linky bežne v noci končia alebo skoro ráno začínajú na dedine, takže sa šetria prístavné a odstavné km) a aj samotným vodičom vyhovuje, ak parkujú s vozom blízko domu. Vodiči z mesta sa väčšinou dávajú a väčšinou aj sami chcú jazdiť MHD, lebo z pochopiteľných dôvodov je pre nich lepšie odstaviť autobus na Štúrovej 72 a ísť domov na Klokočinu a nie prespávať kdesi po nocovniach na okraji okresu.
Reply on: KORAK #19247:
To by aj mňa zaujímalo,že či si vyberaju alebo alebo nie.
Reply on: brefos #19248:
Ďakujem?
Reply on: brefos #19248:
Skús to, prosím Ta znova na tú istú adresu.
A ak by to znova nešlo, tak skús to poslať na adresu spid-er@pobox.sk
Reply on: pavuk #19245:
Aj by niečo poslal, ale ten mail nejde, vracia sa mi to.
Môžem sa opýtať: Vodiči ,ktorí nastupujú do Arrivy si vyberajú,či budú jazdiť linká MHD alebo prímestskej dopravy alebo im to je pridelené?
Reply on: TeBeCe #19240:
Nedalo by sa pod schémy liniek mhd v Nitre z roku 1988 a 1993 pridať tlačítko "STIAHNUT CELU MAPU" To isté aj pod historické schémy.
Reply on: brefos #19244:
Ešte jedná otázka: Bol by si ochotný zapožičať ten knižný cestovný poriadok z 1949? By som si ho sám pofotil.
Neodpovedaj sem, ale na mailovú adresu spid-er@post.sk.
V prípade kladnej odpovede by sme sa dohodli akým spôsobom by som si to vyzdvihol. Ďakujem.
Reply on: pavuk #19241:
TeBeCe ti dal link na cestovný poriadok z r.1949. V knižnom poriadku, bol len tento jeden, takže zrejme vtedy bola len táto jedna linka a onedlho sa to začalo rozbiehať. Na imhd som posielal aj nejaké prímestské linky a ešte aj z 1948, vtedy vypadali cp trochu inak.
Reply on: Pilgrim #19242:
Myslím, že áno, ale z ekonomických dôvodov len postupne u tých vozov, kde pôvodný lak bude poškodený. Nejaké masové prelakovanie by som nečakal.
pýtam sa to zrejme dosť neskoro ale tak čo už. Bude sa na autobusoch vôbec niekedy meniť lak na Arrivácky bielo-zelený alebo zostane pôvodný?
Reply on: TeBeCe #19240:
Práveže ja som myslel, či sa nenájde skan celého cestovného poriadku z roku 1949 (aj prímestských liniek.) Ale ďakujem za odkaz.
Reply on: brefos #19233:
Ak by bol nejaký sken toho cestovného poriadku z roku 1949 mohol by som dostať aj ja kópiu, prosím, prosím........ (nenašiel som vzpínajúce ruky)❓
Reply on: pavuk #19221:
Doplnim, ze po roku 1924 sa Sihotska volala Okanikova, po roku 1940 Strmeňova a po roku 1954 Vysokoskolska (aspon podla toho co som sa dnes docital)
Reply on: brefos #19235:
v tom zozname z 1962 su pre prehladnost dnesne nazvy pouzite ako je to nad tabulkou uvedene. aj na sever od Nitry to bolo zaujimave - Ašakerť ?
Reply on: TeBeCe #19234:
Našiel som to a iné menšie zaujímavosti. Inak hlavne na juhu pod NR boli teda zaujímavé názvy obcí. Nitra-Lapašské Ďarmoty, najmä linka na Levice, cez Tormoš,Kaláz,Dúrad,Dekeneš. Alebo linka Nitra-Diosek-Bratislava,Avión. Nitra-Molnoš-Ujlak-Sered.
Čo sa týka MHD, tak v 1963 už boli premenované zastávky, teda aj ulice Svätoplukovo námestie(na imhd je zoznam z r.1962) na Leninovo námestie, aspoň tak uvádza zoznam liniek, len je dosť stručný. ?

Change view

Structure
Order
Posts on page
Date and time of posts

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.