Mne zasa vychádza len jedno. V takejto zime radšej vôbec neotvárať dvere. Alebo by si si chcel skúsiť od volantu zadržiavať teplo v buse pri otvorení všetkých dverí na zastávkach v intervale 1-2 minút??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? ?
na toto existuje jediný recept: nechať na konečnej motor nahodený, vtedy zaručene voz nevychladne a dokonca aj Ikarus môže byť príjemne vykúrený (ak fungujú bufíky)...
paiac: prosim ta, pri motoroch som vyrastal, uznavam, dieslu to trosku trva, ale ze by 9na z liecebaku po palarikovu nezacala kurit, tak to hovor inym... a co? ved ked pride 24 na konecnu, tak tam necaka 30minut! preco v tom istom case na tej istej zastavke moze ist jedna vykurena, ale druha nie?
Vladimir: trosku mimo, pretoze SADcka uz asi na trati NR-BA moc nezarobi, ale dobre... A vysvetli mi, ktory ko.ot ( iny vyraz ma nenapada) vymyslel to prije.ane (zasa ma nic ine nenapadlo) kupovanie listkov u vodica????????? ved ako moze autobus 10tej doobeda na 15minutovej trati meskat 8-9 minut??? To kde sme? Vacsina soferov SAD zrejme donedavna riadila dozery, dufam ze si od toho odvyknu, lebo cela MHD v Nitre je smutnaaaaa.... Cize ak do busu linky c.2 nastupi iba cca 20 dospelych (300,-) a 10 studentov (70,-) a trat ma cca 10km, tak autobus ma so vsetkymi vydajkami (PHM,amortizacia...) spotrebu 37 sk/km? hmmm... SADcka skutocne nema kde zarobit... Treba sa zobudit zo sna a uvedomit si ze peniazky sa kotulaju niekomu do vrecka... Mozno tomu, kto ma na zobori postaveny taky pekny domcek...
Áno, súhlasím. Dopravná sieť je v danej časti mesta prehustená, odklon L13 na Partizánsku alebo Nitriansku by mal minimálny vplyv na zhoršenie dopravnej obslužnosti.
Na potrebu zrkadla na križovatke Nitrianska - Pražská som bol už upozornený aj vodičmi MHD. Verím, že sa nám podarí jeho inštaláciu presadiť.
Re #1259 black: Pravdou je, že večer chodia autobusy rýchlejšie ako v čase špičky. Nový cestovný poriadok platný od 1.7.2005 by mal už toto plne zohľadňovať. Samozrejme náskoky oproti cestovnému poriadku neobhajujem, podnikáme rôzne kroky na elimináciu tohto neduhu.
Re #1262 Majkl: Budem stručný. BUSE stojí až do 10(!)-násobku viac ako R&G. Myslím, že je to pádny argument pre spoločnosť s rozpočtom ako SAD Nitra.
Okrem toho, čitateľnosť posledných Mielcov s BUSE je už porovnateľná. Informačná hodnota závisí od nastavenia užívateľom. Vnútorné displeje už dnes ukazujú takmer všetko čo majú (niečo by som povedal, že aj navyše), s vonkajšími sa ešte bude treba pohrať.
Re #1268 sesi: Aj kompetentných súčasných stav štve. Ani ja neviem pochopiť davy (pritom pravidelných) cestujúcich, ktorí ignorujú EZČK a vedome na každej jazde preplácajú štyri koruny, pri prestupe aj viac. Asi by to chcelo minimálne prehĺbiť cenový rozdiel medzi týmito druhmi platby.
Re #1271 Michal: Napriek tomu, že SAD-ka prevádzkuje dopravu, je v takýchto otázkach prakticky bezmocná. Jazdí len tak, ako jej mesto prikáže. A keďže mesto doposiaľ nenapadlo, že potrebuje nočnú dopravu, neobjednalo si ju u SAD a tak nočná doprava byť nemôže ani keby SAD-ka chcela. Skrátka a dobre, to čo sa pýtaš, treba sa pýtať na www.nitra.sk alebo priamo na MsÚ.
Re #1272 Michal: Nesúhlasím. Už dnes sú doby staničenia vozidel na zastávkach neúnsné. Navyše naše pokladne nie sú vybavené funkciou nabíjania EZČK.
Re #1279 DUSTIN: Porovnávanie SAD Nitra a Turancarov žltý expres je scestné. Jednak preto, že Turancan nerobí dopravu vo verejnom záujme (na trase Bratislava - Nitra si zarobíš, ale na trase Edisonova - Šindolka nie) a jednak preto, že SAD Nitra ako poberateľ dotácií má tú "smolu", že je pod drobnohľadom všetkých možných kontrolných inštitúcií a nemôže si zákon obchádzať ako chce (a tak šetriť náklady) ako nemenovaná "žltá firma".
Re #1280 DUSTIN: Ak MsÚ bude mať záujem o voľné lístky pre Nitrančanov, SAD Nitra ich ihneď zavedie.
A este z ineho sudka: P R E C O v Nitre nemozu fungovat nocne spoje aspon dva okolo 1:00 a 3:00?
Vie mi to niekto z kompetentnych i nekompetentnych zrozumitelne, racionalne a logicky vysvetlit? ?
A prosim nerozpravaj o Nitre ako by to bola nejaka metropola! Nitra je obycajna velka dedina! Nic tu nie je! Nebudem vychvalovat Blavu, som z Nitry, ale preco tu nemozu byt podniky aspon v lete otvorene normalne do 4tej rana? Aha ved su... irish pub a hypermarket... Ale klobuk dolu pred dopravnym podnikom BA - aspon jazdia na cas, v zime zakuria a maju volne listky... ako keby clovek chcel modre z neba. Chvala bohu ze tam nefunguje SADcka... ?
1. Preco ty debili zrusili volne listky?
ODP: aby na kazdej zastavke stal autobus 5 minut...
2. Preco soferi SAD Nitra jazdia tak pomaly?
ODP: setria naftu, a koniec koncov, naco sa ponahlat ked linka c.24 na svojej 15 minutovej trati meska 9 minut (bezne) a nic sa nedeje...
3. Preco 9 z 10tich soferov SAD Nitra v zime v autobuse nekuri?
ODP: Naco? Ved na zastavke budem cakat 5 minut a aj tak secek luft vyjde ven!
4. Najzabavnejsi spoj?
ODP: Spoj c. 2 - cesta zo sindolky na klokocinu trva tak smutne dlho a sofer sa este tak smutnejsie vlecie ze clovek sa v 1. polovici rozculi ale nakoniec sa nad tou stupiditou uz musi len smiat (nic ine mu nezostava)
Moj nazor: Do ruk by nitriansku dopravu mala zobrat spolocnost Turancar, ktora ma sluzby na vysokej urovni a za nizke ceny (vid ZLTY EXPRES NR-BA) - mali by SADcku vysackovat a zapalit! Fuj hanba SAD Nitra!!!
Change view
You can search for more expressions divided by the space. Guidance for advanced search can be found here.
Vladimír
Na potrebu zrkadla na križovatke Nitrianska - Pražská som bol už upozornený aj vodičmi MHD. Verím, že sa nám podarí jeho inštaláciu presadiť.
Re #1259 black: Pravdou je, že večer chodia autobusy rýchlejšie ako v čase špičky. Nový cestovný poriadok platný od 1.7.2005 by mal už toto plne zohľadňovať. Samozrejme náskoky oproti cestovnému poriadku neobhajujem, podnikáme rôzne kroky na elimináciu tohto neduhu.
Re #1262 Majkl: Budem stručný. BUSE stojí až do 10(!)-násobku viac ako R&G. Myslím, že je to pádny argument pre spoločnosť s rozpočtom ako SAD Nitra.
Okrem toho, čitateľnosť posledných Mielcov s BUSE je už porovnateľná. Informačná hodnota závisí od nastavenia užívateľom. Vnútorné displeje už dnes ukazujú takmer všetko čo majú (niečo by som povedal, že aj navyše), s vonkajšími sa ešte bude treba pohrať.
Re #1268 sesi: Aj kompetentných súčasných stav štve. Ani ja neviem pochopiť davy (pritom pravidelných) cestujúcich, ktorí ignorujú EZČK a vedome na každej jazde preplácajú štyri koruny, pri prestupe aj viac. Asi by to chcelo minimálne prehĺbiť cenový rozdiel medzi týmito druhmi platby.
Re #1271 Michal: Napriek tomu, že SAD-ka prevádzkuje dopravu, je v takýchto otázkach prakticky bezmocná. Jazdí len tak, ako jej mesto prikáže. A keďže mesto doposiaľ nenapadlo, že potrebuje nočnú dopravu, neobjednalo si ju u SAD a tak nočná doprava byť nemôže ani keby SAD-ka chcela. Skrátka a dobre, to čo sa pýtaš, treba sa pýtať na www.nitra.sk alebo priamo na MsÚ.
Re #1272 Michal: Nesúhlasím. Už dnes sú doby staničenia vozidel na zastávkach neúnsné. Navyše naše pokladne nie sú vybavené funkciou nabíjania EZČK.
Re #1279 DUSTIN: Porovnávanie SAD Nitra a Turancarov žltý expres je scestné. Jednak preto, že Turancan nerobí dopravu vo verejnom záujme (na trase Bratislava - Nitra si zarobíš, ale na trase Edisonova - Šindolka nie) a jednak preto, že SAD Nitra ako poberateľ dotácií má tú "smolu", že je pod drobnohľadom všetkých možných kontrolných inštitúcií a nemôže si zákon obchádzať ako chce (a tak šetriť náklady) ako nemenovaná "žltá firma".
Re #1280 DUSTIN: Ak MsÚ bude mať záujem o voľné lístky pre Nitrančanov, SAD Nitra ich ihneď zavedie.