Reply on: Vladimír #4477:
Tak za to, ze si cestoval vlakom mas u mna jedno velke plus ? . Vlak je totiz moj najoblubenejsi a pre mna najpohodlnejsi dopravny prostriedok.
Este co sa tyka poplatku za dobitie... Ak ma pamat neklame, tak jeho zavedenie bolo odovodnovane skutocnostou, ze ludia si predtym karty dobijali mensimi sumami a castejsie. Ja osobne si dobijam sumou 595 Sk za mesiac. A dal som si do noveho roka predsavzatie, ze ak mi to na ten mesiac nestaci, budem chodit pesi ? . Ja by som skor motivoval ludi napriklad tym sposobom, ze by pri urcitom dobiti (napr. 500 Sk, 700 Sk, 1000 Sk...) dostali nejaky precentualny bonus (kredit navyse), podobne ako to robia mobilny operatori pri predplatenych kartach. Ak uz nie je mozne tento poplatok celkom zrusit, tak by som navrhoval jeho odpustenie pre dochodcov nad 70 rokov.
Re #4478 konak3:
200 Sk pri vybavovani karty podla mna nie je ziadna zaloha, ale cena ktoru za nu zaplatis. Karta je potom tvoja. Neviem preco je platnost len 3 roky, ved za 3 roky ju nezoderem a snad ani ten cip v nej neodpalim ☺ , ale to je asi biznis)
Pred istym casom aj mne skoncila jej platnost a potreboval som si vybavit novu. Tetulka za okienkom stare karty zbierala. A ani raz nepoviem, ze ich mozno po nejakej kontrole funkcnosti napredavali dalej. Ja som si ale staru kartu chcel nechat. Na SAD mi nejaky ujco z reklamacneho odd. povedal, ze vraj isti chytraci zacali spekulovat a karty falsovat. Nakoniec mi ju rozstrihol, teda podla mna nepravom znehodnotil moj majetok, za ktory som riadne zaplatil 200 Sk. Maximalne neprofesionalny postup
Preto staru kartu im tam v ziadnom pripade nenechavaj, je tvoja, ved si za nu riadne zaplatil. A kedze ti aj tak na nic nebude, mozes ju zahodit. ? ? ?
Predsa to vieš lepšie, kde, čo a ako. Ten tvoj výčet podmienok samozrejme beriem.
, a to v smere do centra aj z centra. To je úloha náročná na logiku a už menej na tvorbu grafikonov ako takých. Lebo keď sa to zoberie na ľahkú váhu, potom z toho vznikne, ako som počul, že 5 liniek sa pri intervale hodinu (resp. 4 int 30 min a 1 60 min.) stretávalo v priebehu jendej minúty naraz na úseku dvoch zastávok a z toho 3 linky na úseku asi 6tich zastávok...