Reply on: veteran #77288:
Sú v odsúhlasenom projekte DUR, projektujú sa aj v ďalšom stupni. Musia byť zrealizované, podmienka kvôli priepustnosti svetelnej signalizácie. Navrhované dopravné riešenie je to najoptimálnejšie čo sa tu pod mostom VSS dalo navrhnúť, priepustnosť križovatky sa zvyšuje minimálne o 30 percent. Návrh zastávok TRAM , BUS je tiež z hľadiska cestujúcich najlepší, ak chceme poriešiť dlhé odbočovacie pruhy najmä od Barce. Táto komunikácia bude po zrealizovaní prepojenia D1 - R2/R4 preklasifikovaná na južný pripájač do KE.
Bjorn
http://www.ptinziniering.sk/aktualne_projekty_pdf/Kosice-MET-uzol%20VSS%20pracovny%20navrh%20krizovatky%2004.2015.pdf
Zrušia sa teda autobusové a električkové zastávky, ktoré sú de facto na dvoch miestach vždy v jednej línii a presunú sa po novom na miesta štyri. Klaniam sa zdravému rozumu. ?