Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: TA #62687:
Koľaje sa v tom čase pokladali od starej stanice až po križovatku na Moldavskej. Najväčšia sranda bola, že len niekoľko rokov na to sa robila preložka trate na novú stanicu preč z Kirovovej ulice, ktorá sa začala postupne asanovať.

Na Moldavskej bola pôvodne len jedna koľaj - ešte z roku 1942, keď tam zriadili linku 6 do tehelní. Niekedy v roku 1965-66 (píšem z hlavy, možno som sa o nejaký ten rôčik sekol) Štúrovu ulicu s Moldavskou (od zimného štadióna ďalej až do VSŽ) rozšírili na 4 pruhy (vtedy to bola súčasť štátnej cesty I/50) a robili aj rozšírenie trate. Vyzeralo to takto: http://img148.imageshack.us/img148/5435/r0000285.jpg

Neviem, prečo staré koľaje nevytiahli - ale Štúrova nebola určite nižšie položená. Aj keď jej "zvýšenie" vo východnej časti sa plánovalo. Preto sú pri Dargove tie schodíky a okolo fontánky také prudké spádovanie ku obrubníku. Ulica mala byť v tejto časti totiž čiastočne zvýšená kvôli podúrovňovej komunikácii vedúcej po osi ulice.

Re #62691 jt: Titl nedal žiadny hlavný ťah na Fejovu. Hlavný ťah bude presne v opačnom smere, keďže pôjde o jednosmerný okruh. Aspoň tak to je na papieri. Som zvedavý, kto prinúti vodičov ten okruh aj takto používať. Myslím, že veľa z nich radšej bude kľučkovať po Fejovej, resp. po iných uliciach, ako by mali ísť plynulo po okruhu - síce o pár stovák metrov viac.

Mňa však zaráža iná stupídnosť - pešia zóna v severnej časti "námestia", do ktorej budú mať povolený vstup spoje MHD. Čiže minimálne tých 60 vozidiel za hodinu v špičke (možno aj viac). Akáže to je pešia zóna? To, že na začiatok a koniec osadíme DZ, z nej robí pešiu zónu len de iure. De facto na nej chodci nebudú mať nijaké extra "právomoci" a prednosti v porovnaní s obyčajným chodníkom. Celé to zaklincuváva 6 priechodov re chodcov v tejto "pešej zóne". To je to isté, ako naša slávna RC krížom cez mesto. Síce nejako spĺňa normy (okrem MÚK P/S), ale je to neskutočný nezmysel.

Ďalšia vec, ktorá ma hnevá - absencia cyklistického chodníka. Na Hlavnej je cyklotrasa, na Južnej triede je cyklotrasa, no spojku cez NO netreba - však načo... Aspoň istá firma ušetrí (na jedno poschodie postavené navyše oproti stavebnému zámeru na EIA - na to sa peniaze našli).
Reply on: Abcdefgh #62692:
Údajne október 2011.
kedy to ma byt vsetko hotove? teda aj otvoreny aupark?
Reply on: Peter55 #62690:
Takáto stupídnosť musí vadiť každému normálne uvažujúcemu človeku. Ja som aj minule vravel, že nie som principiálne proti jednosmernému okruhu, ale toto, čo sa plánuje tu... Nekomentujem radšej. Odhliadnuc od týchto očividne na objednávku vykonaných zmien pri auparku, kompletne prekopávať systém dopravy v celom meste bez nejakej štúdie, bez viacerých návrhov a akejkoľvek, aspoň odbornej, diskusie nie je možné hádam nikde inde. Lebo na Slovensku nemáme žiadneho dopravného experta, žiadne dopravné školy, nás môže spasiť len Titl bez chrbtovej kosti.
Reply on: jt #62689:
Už aj ty jazdiš autom, že ti to začalo vadiť po minulotyždňovej konverzacii ? ?
Reply on: jt #62688:
Myslím si ale, že na tomto mieste by boli pripájacie pruhy zbytočnosťou, tie nech sa robia na diaľnici, takže zas také nelogické to nie je.

Určite nie tak ako to doje...babrané upravenie hlavného ťahu v smere z východu na západ. Pán hovorca auparku, ktorý má popri tom aj projektovanie dopravy, akosi prekreslil pôvodný plán a hlavný ťah poslal na Južnú triedu a Fejovu. Tak (bez prepáčenia) debilné riešenie, kde jeden smer úrovňovo pretína opačný, aby kľučkoval po bočných uličkách a následne ho po 80 metroch úrovňovo skrížil opätovne späť, som ešte nikde nevidel. A detto to nenápadne schudnutie východo-západného smeru od Palackého na jeden jediný jazdný pruh je, priam geniálne. Veď čo sa nespraví pre zníženie nákladov investora na minimum, radšej takýto stupídny paškvil, ktorý tu ostane desiatky rokov, ale hlavne, že sa nemusí posúvať a otáčať pamätník...

Už som to písal inde, ale zopakujem - o Titlovi sa raz bude hovoriť veľmi škaredo.
Reply on: Dimi #62686:
http://ptinziniering.sk/aktualne_projekty_pdf/Aupark%20201%20uprava%20jednosmernost%202011.pdf
Odpoveď nájdeš tu, Dimi. Ale napomeniem ti, že ide o Košice a robí to Titl, takže trikrát hádaj ?
Reply on: veteran #62683:
ak je to známe, v akej dĺžke sú uložené pôvodné koľajnice?
Vtedy bola Štúrova o toľko nižšie položená ulica?
Reply on: PTI #62684:
Pan Titl, jedna vec pri doprave v okoli auparku mi nie je jasna. Co sa tyka terajsej Rooseveltovej ulice od saleneho domu v smere po Pribinovu. Teraz pred Pribinovou auta bocia dolava k dargovu a napajaju sa na Sturovu doprava. Takto to ostane navzdy? Ostane pred Dargovom odbocovaci pruh pre vyjazd z Rooseveltovej, prip. aj Pribinovej, ak ostane v smere Zapad - vychod?
Reply on: veteran #62683:
Ach tie kosicke sposoby ?
Reply on: Abcdefgh #62682:
Autobusy by mali cez NO prechádzať v oboch smeroch bez obmedzenia až do ukončenia výstavby NZC Aupark. Tak isto aj trolejbusy. Od stredy by už mali jazdiť aj električky. Ešte sa bude dorábať ostrovček ED pred Dargovom.
http://lh3.ggpht.com/-VC7geoZdXxk/Tiq41wQNnWI/AAAAAAAAAuw/05adl5jCCJs/IMG_2985.JPG?imgmax=800

Archivácia koľají ? Na spodku pôvodné koľaje ešte zo stavby RD do VSŽ, na nich boli uložené nové koľaje (počas rekonštrukcie v 80. rokoch). Dajú teraz aj tretiu vrstvu ?
namestie je dobre rozbombardovane 😃 nevie niekto ako sa to bude dalej riesit? budu stale busy prechadzat po namesti, alebo bude aj autobusova doprava odklonena na nejaky cas?
Reply on: Sheep221 #62665:
mylis sa, pokuta sa da vyplatit LEN v hotovosti na prepravnej kontrole .. clovek si musi vybrat dovolenku aby mohol ist zaplatit ..
Reply on: Tambus24 #62679:
Ak sa zavedie lístok 15-minútový, tak tým podnik rozhodne nič nezíska, ba práve naopak. Ak sa teda ponechá aj 30´ lístok. Toto by bola ukážka amaterizmu a dôsledok tých nechutných politických nominácií na riadiacich postoch a v dozorných radách.
Páááni, tak k cestovaniu na čierno. Ja tiež sem tam sa šupnem a zveziem na čierno. Najmä ak je to 5 zastávok namiesto tých 4roch. Lístok si značím až po prejdení jednej zastávky.40centov za 4 zastávky je veľa, verím, že snaha zmeny 4 zastávkového na 15 minútový sa stane realitou. Nakoľko som počul, že sa na tom pracuje. To by bolo super a myslím si, že podnik by tým len získal. Poznám mnoho ľudí, ktorí to takto robia. Keďže raz cestujem 4 zastávky a inokedy spätne 6 zastávok, tak radšej si premyslím, prečo mám platiť pri rovnako prejdenej vzdialenosti raz 40 centov a inokedy 55centov. Dúfam, že sa to fakt zmení na 15 minútový prestupný, to by bola fasa.
Reply on: Tambus4501 #62677:
Takže pred troma týždňami som sa v nedeľu poobede trepal do Tesca zbytočne...
Reply on: veteran #62676:
Odskúšané funguje to aj naozaj nie len podľa webu. ?
Reply on: Isidor #62675:
Škoda, že sa s tým nepochválili vo vozidlách. Tak ešte veselo svieti, že v O2 môžu len faktúrovaní. Každopádne vďaka za info ?
Reply on: veteran #62671:
SMS lístky už zopár mesiacov (aspoň podľa webu DP) fungujú aj pre predplatené karty O2 🙂

Re #62674 gabo5607: asi nejako áno (?), ale pravdepodobnosť toho ako aj počet čiernych pasažierov bude výýrazne nižší 🙂 a o tom to je, výška pokuty má byť priamo naviazaná na priemerný počet kotrol tak, aby sa štatisticky neoplatilo chodiť bez lístka (sú mestá a miesta, kde najlacnejší mesačník je chodiť na čierno a keď príde revízor, s úsmevom zaplatiť pokutu - pretože proste chodia málokedy). Málo kontrol = vyššia pokuta a naopak, keby bol revízor v každom jednom spoji, tak môže byť pokuta aj 2 eurá 🙂 Ten posledný prípad je v MHD samozrejme šialene drahý (mzdové náklady..), takže dopravca musí nájsť optimálny balans medzi počtom revízorov a očakávanou výškou úniku tržieb.

Re #62673 VLK: ja myslím, že na VLKa nikto nefunkčnosť automatov nehádže, radi to hádžeme na EMtest (pretože, povedzme si pravdu, história fungovania tohto systému v KE je prinajmenšom bizarná) a VLK si to rád berie osobne, resp. rád EMtest obhajuje, pretože mu venuje veľa času (čo mu však slúži ku cti...)

Change view

Structure
Order
Posts on page
Date and time of posts

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.