Ikarus vám odkazuje, že už zbežne videl nové Solarisy U15 vo vozovni na Hornádskej. Je ich šesť kusov, okrem nich prišiel aj jeden SU12 (čiže dodávka presne podľa predpokladov), ale ten je zatiaľ odstavený v trolejbusovej dielni, takže ho nie je vidieť. Pätnástky údajne nemajú uzavreté kabínky - podobne ako prvé série. Nádrž je pri SU15 naďalej na pôvodnom mieste. Zároveň vás prosí, aby ste všetky tieto info brali ako neoverené, možno sú niektoré veci trochu inak.
Takže k vozidlovému parku môžeme pripísať 6 ks SU15 #3521 - 3526 a 1 ks SU12. Som zvedavý, aké číslo dostane. Ja osobne tipujem 5601.
Takže k vozidlovému parku môžeme pripísať 6 ks SU15 #3521 - 3526 a 1 ks SU12. Som zvedavý, aké číslo dostane. Ja osobne tipujem 5601.
Sarko
Z teoretickej časti sa hodnotila PCD, technika a doprava, zdravoveda a história a súčasnosť. Z praktickej časti to bolo zistenie poruchy, výmena poistky, praktická zdravoveda, štart, úsekový delič, odsunutie závory, zastávka MHD, hala DO, tlačenie poruchového vozidla, odhad vzdialenosti od zadného spriahadla, obmedzená rýchlosť, prejazd zúženým profilom, prekážka vpred, prekážka vzad, cieľ a čas celkovej jazdy.
Pokiaľ by v jednom prípade nedošlo k pravdepodobnému úmyselnému sabotovaniu (vojdenie pracovníka organizačného výboru do dráhy účastníkovi súťaže), suverejne by to vyhral Shorty, ktorý mal napokon o 200 trestných bodov viac (spolu 2173 trestných bodov) a tak sa umiestnil až na 2. mieste. 1. miesto obsadil vodič s 1966 trestnými bodmi. Hodnotenie bolo prísne a v dvoch prípadoch došlo aj ku diskvalifikácii (v prípade tlačenia poruchového vozidla došlo k ťahaniu vozidla).
Najlepší vodič a vodička sa zúčastnia medzinárodného kola jazdy zručnosti 4.10.2003, ktoré sa uskutoční takisto v Košiciach, ktorého sa zúčastnia vodiči slovenských a českých DP s električkovou dopravou.