Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: Tatranka #60129:

V roku 1968 jazdili staré vozy už len na L3 a 7. V tomto roku bola definitivne ukončená ich prevádzka. Prevádzka do Ťahanoviec bola skutočne ukončená vozmi T na predlženej L2, cestoval som tým spojom, to sa s pamäti nevymaže.
Ten pán či si to nepletie s tým letitým šrotoviskom starých vozov uprostred ťahanovskej smyčky (?)

priložte kar tu

Reply on: Crossfire #60151:
akurát na SPP busy an prelepenie tej hnusnej reklamy by to bodlo
Reply on: Dispecer #60150:
http://www.imhd.sk/ba/index.php?img=71698&typ=gm

..avsak, bol by som radsej za CVR 😕 hoc pochybujem, ze 60tim vozom by dali CVR ..
Reply on: jt #60149:
To podľa mňa celovozidlové reklamy, ale "pravobokové". Na BA.iMHD.sk už som videl fotku nejakej B 741NGST s ňou. 😉
Reply on: Isidor #60148:
No už som si myslel, že to ostane len pri tej jednej súprave a jednom autobuse. Ja pevne verím, že sa použije rovnaká celovozová reklama, keď sú peniaze na billboardy, prečo by neboli aj na toto?
Reply on: Vladimír #60145:
Kolega tomu nadáva "bričnik",pre mňa je to "čipovka",šak to ne lem na briky,ta ne?
Reply on: Astor #60141:
a som napísal výpravu na diskusné ? ? ?
Reply on: S499.1023 #60138:
V Prešove to volajú "voľný lístok".
Reply on: S499.1023 #60138:
Praha - lítačka 🙂
Reply on: Astor #60141:
zdochnuta 612 bola tahana 536kou (dielnou) do vozovne.
A v 6065 pobede uz neni 628 ale 529.
Reply on: Dispecer #60135:
ja som používal výraz električenkaa nemám s BA nič spoločné ? ale odkedy sa začali používať elektronické karty,tak buď poviem čipovka alebo mesačník
2: 535 ?
3: 396, 619
4: 616
6: 400+401
7: 610+611
9: 534
11: 5001
16: 5611
19: 3304/ZV, 3318
29: 5613
31: 5604, 5610
34: 5212, 5606
71: 1004, 1008, 1011
72: 1012, 1017, 1020
612 bola ťahaná 536-kou (?) na NO okolo 10:40
Reply on: S499.1023 #60138:
A možeš mi vysvetliť ako si prišiel na slovo bričenka? Lebo keby mi toto dakto povedal ani za rok by som neprišiel an to že mysli na predplatny cestovny listok alebo mesačnik ? ? ?
Reply on: S499.1023 #60138:
Mesačnik - odvodene od platnosti listka, a navyše necestujem len električkou ?
Reply on: Vladimír #60136:
Očakával by som, že v Košicoch sa to bude volať bričenka (a v Prešove mapenka) ? .
Pre zaujímavosť, kto pozná aké lokálne názvy pre PCL?
Ja akurát v Prahe tramvajenka a v Šalingrade šalinkarta.
Reply on: Vladimír #60136:
Aj teraz sa to volá mesačník alebo béčéká. Ten štvrťročník ja volám aj trojmesačník ? a EP väčšinou volajú jednoducho "karta"
Reply on: AAA #60134:
Električenka je čiste bratislavský výraz, ktorý sa pokiaľ viem používa tam a nikde inde.

Neviem, ako hovoria BČK Košičania dnes, ale pár rokov dozadu za "mojich čias" sa tomu hovorilo jednoducho "mesačník", resp. "štvrťročník".
Reply on: AAA #60134:
BČK, karta, peňaženka,... Električenkami to tu fakt málokto nazýva... ? ?
Reply on: Peter55 #60118:
A v KE to voláte ako? Snáď mi nechceš povedať, žr bežný výraz je predplatný cestovný lístok. ?

Change view

Structure
Order
Posts on page
Date and time of posts

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.