Reply on: Kari #51123:
môj prieskum posledných vianočných spojov dopadol úplne opačne :- spoj L 2 s odchodom o 23:36 z Havlíčkovej viezol medzi zastávkami Nám. MMM a Radnica Starého mesta 0 cestujúcich;
- spoj L 7 s odchodom o 23:31 zo Štadióna TU viezol medzi zastávkami Zimná a Radnica Starého mesta 0 cestujúcich;
- spoj L 7 s odchodom o 23:32 z Važeckej TU viezol medzi zastávkami Radnica Starého mesta a Zimná 0 cestujúcich, pričom išiel s náskokom 8 minút (
).
jt
A s tým, že Vianoce sú predovšetkým cirkevný sviatok súhlasím, stačí sa pozrieť na katolíkov, ktorí sa riadia Juliánskym kalendárom a Vianoce si oslavujú po svojom. Alebo na Moslimov, ktorí ich taktiež neoslavujú, aj keď globalizácia a komercializácia robia svoje. To, že dnes sú už Vianoce viac-menej všeobecným sviatkom je výsledok doby, z dlhodobého hľadiska možno prílišným vrytím sa cirkvi do vecí verejných. Navyše si už nemôžeme vyberať, či chceme mať Vianoce alebo nie, pretože ich proste máme a či je niekto katolík, alebo nie, prispôsobuje sa sviatočnému režimu (hlavne, keď sa do toho obujú Ficovci, ktorí pozatvárajú obchody).