Reply on: VLK #49147:
no teoreticky nie - ale prakticky v KE je to tak. DPMK to nedokáže nastaviť alebo obsluhovať - mám to chápať tak, že ani raz DPMK nepožiadal o nastavenie alebo ukázanie správnej obsluhy dodávateľa alebo výrobcu systému
A áno, dopravca, nie prepravca. Stále mi to pripadá zvláštne oslovovať cestujúceho prepravcom.
TA
Dobrá rada od DPMK znie, že v prípade, že si nemôžeš označiť alebo zakúpiť cez označovač CL, treba to nahlásiť vodičovi. Povinnosťou to však nie je.