Reply on: KVKV #3736:
Ach Bože, len to nie... Na Hlavnú rozdodne patrí výlučne električka. 72 rokov tadiaľ jazdila a nevidím dôvod, prečo by nemohla aj naďalej. Akurát by to chcelo postaviť nejaké historizujúce trakčné vedenie.

ale kazdopadne viem, preco maju radsej 9Tr - lebo si ju aj sami vedia opravovat, a to donekonecna 
KVKV
Kedyže sa mala testovať 15Tr v Mariánkach ???
Tam jazdili a dojazdili prvé dva prototypy 14Tr, ktoré sa potom nevyrábali, z Ostrova nasledovali velké série 9TrH ,9TrHT, až potom sa zahájila výroba 14Tr, tretí a štvrtý prototyp tiež v Mariánkach. Tie prvé dva už boli vtedy dávno zošrotované.