Reply on: Apeer #33559:
http://www.mestskadoprava.net/index.php?mod=vehicles_catalogue&sent=true&vehicle_catalogue_concern=DPMK&vehicle_catalogue_factory=KeSac&vehicle_catalogue_type=0&vehicle_catalogue_obstruction=0&vehicle_catalogue_traction=0&vehicle_catalogue_custom_type=&vehicle_catalogue_evn=&vehicle_catalogue_ln=&vehicle_catalogue_custom=&vehicle_catalogue_category=2&vehicle_catalogue_evndisplay=1&search=H%B5adajNIe je to akutálne ale aspoň aby si mal predstavu a sorry za ten dlhy link ?
Vladislav 48
Koncom februára prebehla tlačou informácia o tom, že mestské zastupiteľstvo odsúhlasilo prenájom pozemkov na VŠA, na ktorých je v súčasnosti garáž autobusov DPMK, a.s. na 50 rokov Mestskému futbalovému klubu za jednu korunu. Určite viete o tom, že na sťahovanie garáži z VŠA na Bardejovskú ul. sa predpokladá náklad cca 130 miliónov Sk. Na vyhotovenie projektu na tieto práce sa sa už zadala objednávka. Hlavný architekt Martin Drahovský sa vyjadril, že k sťahovaniu autobusov na Bardejovskú ul. nemá námietky.
Považujem si za povinnosť upozorniť Vás, rovnako ako som upozornil zástupcov Valného zhromaždenia DPMK, a.s. na jednu skutočnosť o ktorej sa nehovorí a nepíše.
Areál DPMK, a.s. na Bardejovskej ulici v Košiciach je v tesnej blízkosti obytnej zóny, t.j. Luníka VIII. Doteraz tam boli umiestnené iba električky, čo je doprava ekologická. Niekoľko desiatok autobusov (cca 90 ks), ktoré prevádzkuje DPMK, a.s. majú 10 a viac rokov. V zimných mesiacoch, keď udrú mrazy musia sa tieto autobusy po ukončení nočnej služby nechať naštartované a takto idú až do ranného nástupu do služieb. Viete si predstaviť koľko hluku a exhalátov to narobí za celú noc ? Po prvej takejto noci Vás a mesto zasypú sťažnosti občanov. Už dva roky bola zima veľmi mierna ale pochybujem, že sa to bude trvalo opakovať. Až potom budeme hľadať vhodnejšiu lokalitu a desiatky miliónov na ďalšie sťahovanie?
Čo vy na to ?
Vladislav Stankovič predseda ZO OZ Doprava č. 2 pri DPMK, a.s. Košice
stankovic@netkosice.sk