Eliny budu chodiť kazdych 12 minut. Super. len dufajme, ze mimo spicku to nebude kazdych 30 minut ? .Lebo mi nejde to do hlavy, ze odjazdia podobny pocet kilometrov.Potom ked sa v spicke pojde 12 minut, tak dakde sa to musi kompenzovat.Alebo zeby boli zmeny aj v linkovom vedeni? Ale to od aprila este asi nie....huhm
Papyr
Rekonstrukcia znamena, ze v Krnove vyrobia skrinu, v dielnach v dopravnom podniku v Prahe to skompletizuju, oznaci sa to za uz existujucu tramvaj, a hura do ulic. Povodna tramvaj sa v tichosti skanibalizuje. Vsetky administrativne ukony, ktore stoja cas i peniaze (castokrat DLHY cas a VELKE peniaze), odpadaju.
Re #21868 Sarko: Jeden solo voz T3 ma kapacitu totoznu, ako ktorykolvek klbovy bus, cini to okolo 150 osob.
Linkove vedenie nezavislej trakcie v KE je sice skutocne tragicke a odvsadial vsade s riedkym intervalom, ale za to si mozu do znacnej miery ludia sami, lebo za tento stav lobbuju jednotlive mestske casti, ktore skratka NUTNE POTREBUJU ten spoj o tej a tej hodine aby isiel tam a tam.
"tak najskôr sa zredukuje interval liniek ED na nerentabilných 20 až 30 min. a potom sa vyradením "dorovná" nadbytočný počet električiek. "
A tomu prave treba zabranit. Aj keby doslo k takemu scenaru - predlzenie intervalu na 20-30 min. - NESMIETE si tie elektricky, ktore su aktualne nepouzivane, vyradit!!! Ked je uz raz tramvaj vyradena, neda sa "rekonstruovat" novostavbou! Moze byt hoci stara, zhita, ale musi byt v evidencnom stave, hoci ako "dlhodobo nepojazdna".