Isidor: Doplnim realny stav:
1. Fajcenie je zakazane. V kabinke pocas jazdy ale aj na konecnych priamo vo voze. Je a aj bude po novom tvrdsie kontrolovane.
2. Bavenie sa pocas jazdy je zakazane a kontrolovane - sankcionovane.
3. Radio je zakázane. Ale ticho respektovane, no "nesmie ho byt pocut az do vlecky" [M.N.].
Re #20460 LUK : len s tými zastávkami je to problém. Ako presne vymedzíš zastávku
Re #20462 Isidor : niekedy hučí rádio pomaly na celé vozidlo... ( nie som ale proti ? ) - ak to je naozaj zakázané, tak to už je vážne pritiahnuté za vlasy ?
Nemozes to posudzovat takto, ked ma predsebou dlhu cestu a je hladny a vie ze na konecnej nic nie je tak preco by si nemohol odskocit?Netreba to brat s takou totalnou presnostou pretoze aj ten vodic musi daco jest aby zil. ? Alebo to porovnavat s tym co pred 3 rokmi usla v Bratislave vodicovi elektricka po tom co si isiel ulavit ?
Ale veď my nevieme ani poriadne cúvať, nie to ešte telefonovať za jazdy. Pri manuálnej prevodovke by si musel minimálne ovládať žonglovanie... No ale kto by odolal, keby volalo rádio expres... ?
Automat: Nebadám veľmi zásadný rozdiel pri telefonovaní s HF sadou alebo bez... Rovnako by mi mohlo vadiť alebo ma odpútavať cenganie mobilov v buse, zvlášť u dôchodcov, ktorým mobil cengá zásadne nahlas a dlho...a to vrieskanie do toho zázraku... ?
Re #20453 LUK: Práve diaľnica nebude asi najlepší príklad, kvôli vážnejším dôsledkom.
Re #20454 mafo: Revízorov bežne vidím už v prvých ranných spojoch a bacha: Robia aj nočné!!!
Tak ako napisal Mafo telefonovanie rapidne znizuje reflexy. Je dokazane ze sa to da prirovnat k jazde v podnapitom stave. V prospech telefonovania hra fakt ze telefon pri krize pustis a plne sa zacnes venovat riadeniu ale casto je uz neskoro (dlhy reakcny cas). Povedal by som ze bezpecnejsie je ked sa vodic rozprava ALE diva sa pred seba na cestu a obe ruky ma na volante. Ale neobhajujem to.
profesional neprofesional .. je dokazane ze telefonovanie (je jedno ci telefon pri uchu alebo handsfree) rapidne znizuje reflexy, verim ze vodici maju svoje trasy tak naucene, ze to zvladnu aj zo zavretymi ocami, ale ked im tam raz vbehne nejake decko tak moze mat aj x tisic kilometrov najazdenych..
ok, ze niektory vodic vodic telefonuje na opatskom, ceste do sace, a na inych riedko obyvanych oblastiach z velmi dobrym vyhladom, pochopim; ale napr na sturovej v spicke je to prisilna kava
OT#1: taky postreh, siel som prvou trojkou (4.36 z senneho trhu, smer vazec), neuveritelne prijemne ma prekvapilo ze voz bol prijemne vykureny, neviem kolko stupnom vykuravania maju tieto vozy, ale ten radiator piekol poriadne
OT#2: vo sne by ma nenapadlo, ze o ma v sobotu o 5.30 ? (L19-Palackeho) bude kontrolovat revizor;) to im pre boha kedy zacina sluzba? (doplnim ze vsetci 4ja cestujuci cestovali na bielo;) )
ale ako môžeš zaručiť, že to telefonovanie a šoférovanie bude stále v bezpečnej symbióze? Ja som tiež koľkokrát telefonoval za volantom a až spätne som si uvedomil, že z prejdeného úseku si nič nepamätám... Ešte ako tak sa to dá na diaľnici, ale nie v meste...ako môžeš naraz držať aj volant, aj šaltpáku aj mobil?
prečitaj si moju posledu vetu prispevku #20447 "pokial ide bezpečne a relativne dodržiava CP pre mna za mna nech si aj pizzu robi za tym volantom", v podstate maš pravdu, lenže ide o to že aj vodiči su ludia, a tak isto ako sa iní bavia pri vykonavani prace, tak isto aj vodiči, takže až tak brutalne by som to nebral........samozrejme pokial je splnena ta podmienka bezpečnej jazdy
A ked vodic potrebuje odych na to ma tkz. bezpecnostne a pracovne prestavky dane zakonom. Ako vodic profesional si zodpovedny za dodrziavanie predpisov a aj policajt na teba inak nahliada pri rieseni nehod. Ako vodic profik si zodpovedny za svoje cinny a telefonovanie a fajcenie za jazdy je porusenie zakona 315/1996. ak ti nestaci nazor moj, prosim o vyjadrenie Zachvata, Matwaya, Dopravaka, 1020...
musim ti to vytknut. Je dost tazke sa koncentrovat na telefon a jazdenie. Som zo zasady proti tomu co pises. A to je pohlad z hladiska vodica profesionala
Change view
You can search for more expressions divided by the space. Guidance for advanced search can be found here.
Isidor