celkovo by sa dalo čakať, že tie nové odbory budú bojovať za pracovníkov, a hlavne ked niektorí vodiči mali veľké problémy kvôli prestupu do nových odborov.....
Re Peto5220 nie nase ale v Prahe je nova KT8.N2 a ma ten kamerový system. Viac je to onej napisane v Dopravnom Magazine 3/2005 Furcan ma ten casopis. Je zaujmava ta elektricka. Stoji za pozornost si to precitat.
Čo som si prečítal na stránke OSPEA, tak ani tou ich KT8D5R.N2 nie sú veľmi nadšení. No ale hlavne, že sa už testuje. Inak ma fascinuje, ako si pražské odbory dokážu bez problémov a na plné ústa povedať, čo si myslia o rozhodnutiach DP - http://www.ospea.cz/clanek.php?page=234.
Zatiaľ sa hovorí o 1.septembri (premávka s cestujúcimi), skúšobné jazdy sú v plnom prúde. Keď si spomenieme, ako dlho stáli (doslova stáli) u nás vo vozovni 517&521... ?
Áno, KT8D5N je priamo z výroby aj s NP článkom. Má to navyše polarizované sklá, rýchle predsuvné dvojdielne dvere, klimatizačné jednotky, polpantografy, zakrytované predné časti pod nárazníkom a skladacími pražskými spriahadlami, novšou výzbrojou a podobne.
KT8D5R.N1/2 sú už len modernizácie pôvodných KT8D5.
Re #15016 eMareq: Áno, to viem, lenže do riadnej premávky ešte nezasiahla, takže to nepočítam. Okrem toho, 9082 dostala výzbroj 2xProgress, čo sa dáva do T3R.P, takže sa to bude skúšať podľa mňa trochu dlhšie. Zaujímavosťou bude, že A aj B článok budú funkčne úplne samostatné, tak ako pri dvojičke T3.
K odpovedi pre TA si sa sekol, KT8D5N prišli s NP článkom už z výroby.
Ked uz tak ospevujes Brno, tak len pripomeniem, ze aj Prazaci sa dockali a to zatial jedinej KT8D5.NR2 (tiez ma nizkopodlazny clanok) ev.c. 9032. Pise sa o nej aj v najnovsom DM.
Re #15015 TA: Nie, ten NP clanok je vsadeny az po modernizacii.
eMareq
Re #15015 TA: Nie, ten NP clanok je vsadeny az po modernizacii.