Áno, sme o mnoho horší ako Brusel a nie len čo sa týka mhd.
/Košický patriotizmus je sice pekná vec, ale treba trochu cestovať aspoň po Európe s otvorenými očami, dnes sú velké možnosti , nestojí to vela a dotvorí to názor a reálny pohľad na Košice a Slovensko/
Mal som na mysli nástupné dvere. Čo sa týka dverí od kabinky vodiča, neviem ako to v ke upravuje predpis (pokial nejaký je). V Prahe sú zatvorené dvere pravidlom, vodiči nijak neprotestujú, je to pre ich bezpečnosť, už boli prípady napadnutia cestujúcim.
Ehm, myslím že on myslel dvere na kabínke, tie čo sú vo vnútri vozidla, ale keď už o tom rozprávame, tak mne sa už veľa krát stalo že som išiel výjazdom z vozovne (R6) a vodič mal celú cestu otvorené predné dvere
dvere na kabíne sú normálne na obyčajnú kľučku, neviem aké zásahy do konštrukcie sú potrebné na to, aby mohli byť za jazdy otvorené dvere, ktoré sa zamykajú obyčajným kľúčom ?
Jazda s otvorenými dverami u vozidiel ed je vážnym porušením predpisov a bezpečnosti, ktorému musel predchádzať nedovolený zásah do konštrukcie (elektrovýzbroje) vozidla. Voz z výroby toto neumožňuje, je to technicky nemožné, pokial nezavrie dvere, má blokovanú jazdu. Odblokovanie dverí je možné len ako havarijný stav (porucha dverí) . Preprava cestujúcich je s otvorenými dverami zakázaná. TU NIE JE O ČOM DISKUTOVAŤ, TO TREBA DODRŽOVAŤ A VYMÁHAŤ A KONTROLOVAŤ DODRŽOVANIE, PÁNI VEDÚCI PRACOVNÍCI DPMK !
Prevádzanie roznych nepovolených a neodborných úprav na elektrovýzbroji je trvale prežívajúci šlendrián v dpmk, mnohokrát tolerovaný alebo podporovaný dielenským personálom !!!
Vítajte na balkáne !
Pri tych skusenostiach, co clovek nadobudne pri soferovani na SVK a CZE by som mu to az tak nazazlieval. Nikdy nevies, co za tvora sedi za volantom a ci mu nahodou nesibe...
Je to pôsobivé, divákom sa to páči, ale chcel by som vidieť, ako dlho by ťa bavilo sedieť v uniforme v obstarožnej vrakose, ktorá ti statočne kúri na nohy aj do xichtu (kúrenie sa nedá vypnúť alebo sa voz prehrieva) pri vonkajšej teplote 30 alebo viac, v kabínke máš 50 celziov - vtedy sú aj tielko a slipy moc...v električke to nie je o nič moc lepšie, akurát im tam nemá čo samovoľne kúriť v kabínke. Takže tak.
"Na jednej strane štát tvrdí, že bojuje za zníženie dopravných nehôd a chce tvrdo postihovať každého vodiča, ktorý ich nezodpovednou jazdou spôsobí. Na druhej strane a v rozpore so snahou trestať cestných pirátov je rozsudok, aký dostal vodič za nehodu na Furči. A keby len dostal, on si podmienečný trest sám dohodol." ? ? ☠
2TheMHDmarek
http://kosice.korzar.sme.sk/c/6888442/zrazil-troch-ludi-na-priechode-dostal-iba-podmienku.html