Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: BB-Schuhu #48831:
A co sa deje s havarovanou ZV 236 CN ? Uz ju robia ci sa vyrobi radsej novy voz ?
Reply on: Petto #48830:
Nie, nemajú. Do bežnej kĺbovej výpravy sú potrebné 4 vozy (okrem Citelisov 18M), pričom dopravca disponuje 20 ks B961 (z toho 14 vlastných B961 z roku 2006 + 6 vozov od DPM BB z roku 2002-4). V prípade že sa do premávky vráti havarovaná ZV-236CN (resp. náhrada za ňu), tak do výpravy budú potrebné už len 3 ks B961. Aby každý voz odjazil nutné minimum, tak sa od januára periodicky striedajú vo výprave (okrem BB-716BE). Dokedy takýto stav potrvá, je otázne.
Zdravim.Maju vobec vyuzitie tie vase najnovsie 961tky zo ŠPZ ZV ??? Pri každom vozidle evidujem v katalogu odstavenie z premavky - január 2013. Tie vozidla by dost pomohli Bratislave. ? SU relativne nove 6-7 rokov vek, dalo by sa to možno aj odkupit a vy by ste si mohli kupit aspon 1-2klbove tbusy za to.
Reply on: Kami #48828:
Ja som si všimol cesty bez výtlkov.
Reply on: NOER #48826:
Zaujimave. Napriklad aj ten 3 - pruh. Ako dlho vydrzal?
Nový cenník na medzinárodnej linke ZH-Trutnov od 14.4.2013 http://web.sadzv.sk/old/pages/cenniky/MAL/613701_EUR_13.htm
Začiatok prevádzky cyklobusov sa údajne presúva až na víkend 8-9. júna, kedy vstúpia do platnosti celoštátne zmeny CP vo vlakovej, prímestskej autobusovej aj mestskej doprave značného rozsahu.
Premiéra nového NP vozu Urbanway z produkcie Iveca:
http://www.busportal.cz/modules.php?name=article&sid=10807&secid=7
Reply on: fragma #48817:
Tak už sú aj klasické tabuľkové poriadky http://www.slovakrail.sk/sk/preprava-osob/tratove-poriadky/gvd-2012-2013.html
Reply on: BB-Schuhu #48819:
Taky nechutny marketingovy zvast ako v tom clanku som uz davno nevidel. Zaujimalo by ma, jak moc zhuleni musia byt ludia z marketingu, aby dokazali zo seba vygrcat nieco tak slizke.
Iveco Irisbus sa mení na Iveco Bus
http://web.iveco.com/czech/press-room/tiskove-zpravy/Pages/IvecoBus.aspx

Údajne sa pripravujú aj novinky v sortimente vozidiel, nič bližšie však nateraz neviem.
Reply on: fragma #48817:
Ranné vlakové spojenie na Horehronie sa úplne zhoršilo za posledné roky. Ešte pred 2 rokmi jazdil priamy vlak z BB o 6:24 na Červenú Skalu (s tým, že cez víkendy bol nutný prestup v Brezne). Z Červenej Skaly išiel hneď prípoj Os vlak do Margecian. Potom sa stalo, že zrušili prípoj v Červenej Skale. A teraz ranný vlak posunuli (oproti pôvodnému stavu) až o 1/2 hodiny z BB skôr, pričom príchod do Červenej Skaly je zhruba rovnaký. Takže cestujúci strávi čas navyše vyčkávaním v staniciach.
Reply on: brefos #48815:
Včera som to pozeral, a mňa rozčúlila trať 172 a odchod vlaku smer BR zo 6:04 už na 5:46 (v čase MJC 5:45 HE) s postávaním v Dubovej 23 min. ? Hlavne cez víkend na turistiku smer Telgárt využijem radšej v BR busový prestup na 6:32, alebo sa budem trepať priamo a nekonečne vlakmi až z Radvane. Škoda aj tej zrušenej DAL PD do Prešova 7:25 ? Inak prvý odchod vlaku do BR 4:22 sa posúva na 4:25, tak bude viac času na prestup z L20 4:18 (zo 4 na 7 min.)
Premenované zastávky v Banskej Bystrici
http://www.iscp.sk/pages/zmeny_z/tabulky_z/tabul184.html

Cesta povstalcov - Povstalecká cesta (27,32,34,35)
Daňový úrad - Jegorovova (97)

Už 8 dní to platí? ?
Čo sa týka 2 zmeny CP vlakov od 9. júna, zatiaľ som objavil brožúrku, ktorú budú vydávať pri predložení kupónu http://www.tsk.sk/buxus/docs/dokumenty/dokumenty_doprava/trate_120_121_123_a_ic_vlaky/2._zmena_Cestovneho_poriadku_vlakov_osobnej_dopravy_20122013.pdf
Reply on: brefos #48813:
Zabudol som doplniť, vypadá to tak že vtedy vznikla kvázi prvá povedzme zrýchlená linka medzi ZV-BB. Takže dlhoročná tradícia.
Niečo zaujímavé z histórie. ČSAD, n.p. Zvolen otvára od 1. novembra 1960 v úseku Zvolen - Banská Bystrica autobusovú trať pre pracujúcich a žiakov. Pred smenou s odchodom o 6. 7. a 8. hod. a po smene o 14,15 a 16. hod. ako zo Zvolena, tak aj z Banskej Bystrice. ?

Change view

Structure
Order
Posts on page
Date and time of posts

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.