Vo včerajšom vysielaní RTV bol rozhovor s Ing. Ďurečkom z MsÚ. Podľa jeho slov je už podpísané stavebné povolenie na malý kruhák na Huštáku, ale ešte nenadobudlo právoplatnosť - začiatok stavby predpokladá na jeseň za plnej prevádzky.
Do začiatku septembra by sa mala taktiež začať úprava križovatky ulíc ČSA - Kukučínova za 4 mil. Sk z rozpočtu mesta, kde bude vybudovaná svetelná signalizácia. Stavebné povolenie vraj už majú, problém je ešte s preložením nejakého trolejového stĺpa. Čo sa týka trolejbusov, povedal, že s tými problém nebude, lebo majú kade jazdiť. Predpokladám, že z toho môže vyplynúť, že budú premávať priamo na žel. stanicu, mimo Nám. slobody.
Chcem vás požiadať, aby ste do DF uviedli akékoľvek oficiálne upozornenia mesta a SAD BBDS (kedy, kde, čo a akým spôsobom) o prevádzkových nerovnomernostiach a obmedzeniach ste niekde videli.
Do začiatku septembra by sa mala taktiež začať úprava križovatky ulíc ČSA - Kukučínova za 4 mil. Sk z rozpočtu mesta, kde bude vybudovaná svetelná signalizácia. Stavebné povolenie vraj už majú, problém je ešte s preložením nejakého trolejového stĺpa. Čo sa týka trolejbusov, povedal, že s tými problém nebude, lebo majú kade jazdiť. Predpokladám, že z toho môže vyplynúť, že budú premávať priamo na žel. stanicu, mimo Nám. slobody.
Chcem vás požiadať, aby ste do DF uviedli akékoľvek oficiálne upozornenia mesta a SAD BBDS (kedy, kde, čo a akým spôsobom) o prevádzkových nerovnomernostiach a obmedzeniach ste niekde videli.
LUK
Preberali otázku chýbyjúceho odbočenia z diaľnice od Zvolena smerom k Tescu - jeho odpoveď: "Bola postavená prepojovacia komunikácia Tesco-Sládkovičova" (až na to že pre túto relácku je ÚPLNE ALE ÚPLNE irelevantná...)
Ďalšou témou bol ťah I/66 na výjazde z mesta na Brezno. Tu je problém vyjsť z bočných ulíc na hlavnú cestu, resp. odbočiť na križovatke pri Shell-ke. Jeho odpoveď: "Bude postavený severný obchvat mesta" (až na to, že severný obchvat vyústi priamo v problematickej križovatke...)
Treťou témou bola svetelná križovatka Hušták pod mostami a jej nedostatočná priepustnosť. Sú obavy, že po dostavbe ESC bude doprava na tejto križovatke kolabovať úplne. Jeho odpoveď: Budú postavené dva kruhové objazdy" (až na to, že postavené budú úplne niekde inde, čiže predmetná križovatka sa nezmení...) O zmysle kruháku v šesťprúdovej komunikácii ani nehovorím... ?