Bola tu otazka na majetkove ucasti.
SAD BBDS a.s. patri na 100% FNM. Cielovy stav je cca 62% CSAD Ostrava a zvysok BBSK. Vlastni garaze, vozovnu, trate liniek 1, 2 a 3, autobusy a 34 trolejbusov.
MHD BB a.s. patri 100% mestu. Vlastni trate na Internatnej, Tulskej, Moskovskej, k Tescu a zrejme druhu stopu Nam. Slobody - zel. stanica. Okrem toho viac ako polovicu novych autobusov a vsetky nove trolejbusy (2 - slovom dva). Tak mi to vychadza.
Ocakavam ze nam pan primator zverejni supis majetku MHD BB a.s., vysku najomneho za roky 1997 - 2004 a predstavu ako sa bude samofinancovat jeho cisto mestsky DP.
SAD BBDS a.s. patri na 100% FNM. Cielovy stav je cca 62% CSAD Ostrava a zvysok BBSK. Vlastni garaze, vozovnu, trate liniek 1, 2 a 3, autobusy a 34 trolejbusov.
MHD BB a.s. patri 100% mestu. Vlastni trate na Internatnej, Tulskej, Moskovskej, k Tescu a zrejme druhu stopu Nam. Slobody - zel. stanica. Okrem toho viac ako polovicu novych autobusov a vsetky nove trolejbusy (2 - slovom dva). Tak mi to vychadza.
Ocakavam ze nam pan primator zverejni supis majetku MHD BB a.s., vysku najomneho za roky 1997 - 2004 a predstavu ako sa bude samofinancovat jeho cisto mestsky DP.
galiyosha
1. Kedze SAD BB nedostava od mesta ziadne dotacie, znamena to, ze MHD v BB by po redukcii vykonov, zvyseni cestovneho a zruseni zliav mala byt ziskova, resp na nule?
2. Nakolko moze za radikalny upadok MHD v BB system p*covych kariet? Nebolo by po zavedeni prestupnej tarify mozne vybudovanie ovela efektivnejsieho systemu s mensim poctom liniek, no v konecnom dosledku s vyssou atraktivitou a lepsimi sluzbami pre cestujucich?