Bola tu otazka na majetkove ucasti.
SAD BBDS a.s. patri na 100% FNM. Cielovy stav je cca 62% CSAD Ostrava a zvysok BBSK. Vlastni garaze, vozovnu, trate liniek 1, 2 a 3, autobusy a 34 trolejbusov.
MHD BB a.s. patri 100% mestu. Vlastni trate na Internatnej, Tulskej, Moskovskej, k Tescu a zrejme druhu stopu Nam. Slobody - zel. stanica. Okrem toho viac ako polovicu novych autobusov a vsetky nove trolejbusy (2 - slovom dva). Tak mi to vychadza.
Ocakavam ze nam pan primator zverejni supis majetku MHD BB a.s., vysku najomneho za roky 1997 - 2004 a predstavu ako sa bude samofinancovat jeho cisto mestsky DP.
SAD BBDS a.s. patri na 100% FNM. Cielovy stav je cca 62% CSAD Ostrava a zvysok BBSK. Vlastni garaze, vozovnu, trate liniek 1, 2 a 3, autobusy a 34 trolejbusov.
MHD BB a.s. patri 100% mestu. Vlastni trate na Internatnej, Tulskej, Moskovskej, k Tescu a zrejme druhu stopu Nam. Slobody - zel. stanica. Okrem toho viac ako polovicu novych autobusov a vsetky nove trolejbusy (2 - slovom dva). Tak mi to vychadza.
Ocakavam ze nam pan primator zverejni supis majetku MHD BB a.s., vysku najomneho za roky 1997 - 2004 a predstavu ako sa bude samofinancovat jeho cisto mestsky DP.
Jozef
S týmto možno len súhlasiť. BBDS musela urobiť nejaké opatrenia v redukcii spojov, zrušením liniek a podobne. Na prípravu mala dostatok času. V BBDS by mali byť dopravní odborníci, ktorí musia mať dokonale zmapované všetky linky a ich vyťaženosť. Toto čo tu čítam je absulútna nezodpovednosť voči cestujúcim. Na jednej strane sú zrušené atraktívne linky v hlavnom koridore medzi sídliskami, ktoré mohli byť aj posilnené, na druhej strane čítam, že kĺbaky na niektorých linkách išli prázdne a podobne. Tomu už človek nemôže porozumieť. Vychádza mi z toho, že BBDS nemá dopravných odborníkov a ľudia, ktorí teraz toto pripravili majú asi ďaleko k mestskej doprave a pravdepodobne MHD ani nevyužívajú. Nepoznajú základné veci z oblasti MHD. Keby si pán riaditeľ prizval na konzultácie ľudí z tohto fóra, tak tí by mu viac poradili v tejto zložitej situácii ako jeho draho platení a bohužiaľ neschopní dopravní odborníci. Mne z toho vychádza, že ani nie je záujem zo strany BBDS túto situáciu riešiť, ale svojim postojom chcú rozoštvať ľudí voči magistrátu.