Reply on: milan007 #56486:
"označené budú dodatkovou tabuľou s bývalým číslom linky MHD pre lepšiu orientáciu"Tak najprv to spravia ako dementi (obdobne ako v BR, tam akurát je to akurát v samostatnej linke, ale z hľadiska orientácie i tak celé zle) a potom vymýšľajú ďalšie nezmysly - čistý amaterizmus. A ako cestujúci teraz vyhľadáva odchody mestských spojov na označníkoch?
Takto to vyzerá, keď niekto robí a netuší vôbec čo robí, ale demagogicky to predáva ako terno.
Aké je asi nadšenie cestujúcich z MHD v ZH po zvýšení cestovného z 0,60/0,48 € na 0,90/0,81 €, t. j. o 50/69 %, navyše pri tom chaose.
slovak2018
Ťažko posúdiť či sa jedná o posun k lepšiemu. IDS deklaruje zachovanie CP a doplnenie spojov, no nepovažujem za úplne šťastné integrovať celú MHD do dvoch regionálnych liniek. Osobne to pokladám za menej prehľadný a komplikovanejší systém - viď Brezno, kde snáď doteraz jazdia autobusy s papierikom za oknom s číslom bývalej linky MHD, aby ľudia vedeli kadiaľ spoj ide. Nemyslím si, že vstup do IDS by mal znamenať integráciu MHD do regionálnej autobusovej linky. Navyše nedokážem pochopiť tie večné problémy pri presune kreditu z kariet SADky na IDS. Najskôr ľuďom nedokázali presunúť kredit na regionálnu dopravu s tým, že to môžu minúť na MHD - čo mnoho ľudí nevyužije. A teraz im prepadne aj ten kredit. Zase je to o neschopnosti IDS ošetriť si základné veci. Pre Banskú Bystricu táto zmena v ZH znamená pravdepodobne ďalšiu vlnu dvojdverových Citelisov...
EDIT: BBSK je asi jediný kraj na Slovensku, kde sa MHD integrovala a de facto zanikla už v dvoch okresných mestách. Nespomeniem si na podobný príklad z územia Slovenska. Ak niekto vie, budem rád za dopnenie.