Reply on: madarjarko #56288:
Tak spracuj návrh CP a ukáž nám ho, ako by si to všetko vyriešil ty a ako by ti vychádzali obehy vozidiel a preklady v súbežných úsekoch relevantných liniek s prihliadnutím na cestovné časy príslušných trás liniek, súbehy s RAL a pod. Lebo niektoré nápady, sú ako ďalšia vlna tu nedávno viacerými predkladaných náhodných trás liniek.Koľko potrebuješ parciálov, keď predĺžiš trasy liniek - zmení sa čas jedného obehu a vozidlo so spojom musí následne zapadnúť do systému ponuky tak na linke, ako aj v súbehu s inými linkami a pod. Obdobne pri dlhých linkách sa horšie nastavia povinné prestávky vodičov. A aký význam by malo spojenie 26 a 34? z Podlavíc do Sásovej je priama linka alebo možný prestup s určite rýchlejšou možnosťou prepravy. Už len ten roky pretrvávajúci nezmysel (hádam od prestavby cesty na Ďumbierskej pod cintorínom), že 26 a 28 jazdia v 15-min intervale popri Kynceľovej namiesto použitia výkonu tam, kde ľudia sú - cez Ďumbiersku.
Obdobne jedna vec sú pekné intervaly, len treba zobrať do úvahy, či je vzhľadom na osídlenie lokality úmerný potenciál a dopyt. Autobus na Pršany som zatiaľ bežne cez deň vždy videl byť len skoro prázdny, aj keď na Pršianskej terase by teoreticky mohlo byť dosť ľudí, avšak keď tam bývajú skôr vyššie príjmové skupiny a má každý rodinný dom zo dve autá, tak busom idú akurát tak sporadicky deti, keď ich rodičia nemajú čas odviezť.
Inak na Štiavničkách by si kde bežne otáčal kĺbáky a vo všeobecnosti spravil zastávku umožňujúcu aj prestoje medzi spojmi? V súčasnosti by už bol problém tam hádam len zachádzať s minibusmi, ako tomu bolo v minulosti. A to si už vôbec neviem predstaviť v čase konania nejakého podujatia - už teraz sa tam nemusí nič konať a ľudia vlezú autom pomaly do bazéna na plavárni.
lapo127