Reply on: petik #54353:
Nezabúdaj, že popri osobnej doprave sa ti tam musí zmestiť aj nákladná. Zároveň posunom taktovej polohy diaľkových vlakov z BB do ZV im nechávaš len minútový pobyt pred odchodom do Bratislavy (príchod do ZV máš x:59, odchod do BA je x:00). Tým nechcem povedať že taktový CP na trati BB-ZV sa nedá spraviť, len že je to zložitejšie
Ale snáď nechcú prispôsobovať úroveň CP mentálne zaostalým aby potom aj tá úroveň služieb taká bola ako keby ju takí poskytovali ...
dns.mk
Pri zmätočných trasách spojov v rámci jednotlivej linky by to bolo celkom zaujímavé harakiri ako označiť v jednom CP na štýl ako je v MHD 6-8 druhov trás. Možno námet pre SADistov na zprehľadnenie trás a zavedenie mustra 2 max. 3 varianty trás spojov v rámci jednej linky. To by si vyžadovalo ale myslieť a pracovať, prepracovať obehy, t.j. 30 rokov staré obehy látané s miernymi modifikáciami po vystrihnutí, posúvaní spojov a prehadzovaním pár spojov medzi turnusmi a teda zmenu návykov a boľševického postoja z čias pred rokom 1989, kedy so založenými rukami s garantovaným prílevom financií od štátu (resp. od samospráv s prenesenými kompetenciami) neboli nútení sa nejak od roboty pretrhnúť aby posunuli kvalitu dopravný služieb ponukou spojení a ich štandardov na vyššiu úroveň. Nechápem, ako môže niekto s takýmto prístupom prežiť v tomto režime pokiaľ nie je istený nejak pokútne, že mu nehrozí strata biznisu, či miesta.