Reply on: 810zssk #54052:
A tiež Re: #54051, #54050:Dopytové ovládanie dverí má predsa zmysel aj pre vystupujúcich cestujúcich. Nemyslím si, že by sa povinný nástup prednými dverami s používaním dopytu nejako logicky vylučoval. Naopak, videl som takéto príklady aj v zahraničí.
Inak, ja by som ten SAD Lučenec až tak nehanil. Je mi jasné, že Crealis je len inak dizajnovaný Urbanway. Ale je to dobrá imidžovka. Jej účelom je pritiahnuť pozornosť verejnosti a vyslať signál, že aj vozidlo verejnej dopravy môže vyzerať inak, lepšie. Ak väčšina z tunajších diskutérov slintá nad Solarismi MetroStyle v Salzburgu, neviem prečo taký odpor voči Crealisu v Lučenci. Pointa je predsa tá istá.
Priznávam, že praktické skúsenosti so službami dopravcu SAD Lučenec mám minimálne, preto nedokážem objektívne zhodnotiť ich úroveň. Ale nákup Crealisov, veľmi pekne zrekonštrované AS v LC a RS, na moje prekvapenie intervalové CP v MHD LC..., to všetko sú pre mňa skôr signály, že niekto tam evidentne rozmýšľa a snaží sa o nejaké inovácie.
PDM.8.99
U nás v skorumpovanom mafiánskom bordeli, kde je demokracia len prostriedkom pre najväčších gaunerov aby došli k moci a peniazom, kde si majitelia SADiek kupujú skorumpovaných županov, riaditeľov úradov, úradníkov na oddeleniach dopravy, primátorov miest a kde využívajú primitivizmu starostov obcí, kde občania nemajú silu už voliť iného než boľševického páprdu a mariť akékoľvek snahy o IDS, či aspoň znormalizovanie obsluhy obcí a podoby CP, či zavedenie prestupnej tarify, tak tu také niečo ako v ČR, že voľné ruky a trhový mechanizmus nemôže existovať, lebo tu sú ľudia akonáhle im padne do rúk moc a peniaze ako divé zvery. Možno 10-20% ľudí sa dokáže ovládať, ale aj to mám obavy, že ako dlho. Rovnako tak Rusko, uvoľníš opraty a pri tej mentalite tam je krajina za týždeň rozkradnutá ako kovové poklopy pri Huncovciach. U nás a smerom na Balkán a východ jednoducho voľný režim môže fungovať ale iba na isté veci, resp. na niečo v obmedzenej miere ale nie tam, kde sa dajú točiť vo veľkom peniaze ako napr. doprava, či zdravotníctvo. Keď to nechápeš, tak aspoň mlč, alebo vnucuj rozkrádanie a podporu režimu blahobytu mafie inde.