Reply on: Agent007 #53793:
Že by preto, že sa na tej relácii nedá zarobiť, pretože o ňu nie je záujem?
Zvýšiť cenu dvakrát v priebehu roka nie je práve typickým príkladom prirodzeného vývoja ceny. A nehovoriac o vyhnutí sa akémukoľvek oznamovaniu vopred. Áno, viem, že to na komerčnej linke nemusia, je to vecou ich stratégie (aj komunikačnej). 
Dispecer
V posledných rokoch som si všimol u veľkých (ex-SAD) dopravcov trend sústrediť sa viac na core-biznis - regionálnu dopravu a do istej miery aj na príležitosti v podobe zmluvnej dopravy a zájazdov a tak diaľková a medzinárodná doprava (v kontexte atraktívnejších príležitostí vyššie a situácii na trhu [Jančurova expanzia, vlaky zadarmo,...]) sa pre ne stala neatraktívna, tak sa jej vzdali (či už priamo - ukončením prevádzky alebo ako eurobus - ktorého linky vykonávajú subdodávatelia).