Reply on: N/A #53356:
V meste kde dopravu riešia ľudia a dopravca so zmýšľaním 30 rokov pozadu zázraky nemôžeme čakať. ? Pokým sa v BB nezbavia vplyvu ľudí zo SAD Zvolen a ostatného aparátu čo sa dá ľahko kúpiť alebo zastrašiť šéfstvom SADky kde kraľuje jeden narcis, tak sa nič nezmení. Hovorím o ráznom utnutí akýchkoľvek kamarát kšeftov SADkárov s mestami, obcami a VÚC. SADka ma poskytovať služby na základe objednávky. Neprináleží jej zo žiadneho titulu lobovať u poslancov, starostov a primátorov proti návrhu objednávateľa na inú organizáciu dopravy, než akú si želá SADka z dôvodu, že jej kancelársky aparát je lenivý a pohodlný niečo prepracovať, pretože prepracovanie 15-30 rokov starých obehov a turnusov je práca, pri ktorej si treba vyhrnúť rukávy a zopár mesiacov v práci nadčasovať, a následne to aj spoločne s objednávateľom obhájiť. To je ale zas zvýšený nárok na psychiku a mentálnu výbavu, pričom prvé nie každý unesie a druhé nie každý spĺňa, najmä nie taký, čo je v SADke cez rodinu, známosť alebo zdedil funkciu. B. Bystrica rovnako ako Nitra potrebuje vlastný DPB s vlastnými ľuďmi a žiadnu SADku, ktorá uplatňuje liberálno-kapitalistický prístup keď chcú niečo oni (t.j. operatívne ihneď a doplaťte nám aj neoprávnené náklady do posledného centu), ale keď sú straty a prepady v ukazovateľoch, tak už sú z nich socialisti (to má čas na riešenie, mesto zaplatí). Nie je žiadne tajomstvo, že "nezávislý" primátor v BB s MHD neurobil nič a tancuje ako sa píska na Balkáne 53 vo Zvolene ... Krajské voľby mi dali nádej, že šanca na nejaké zmeny v PAD žije aspoň v PSK, KSK, ŽSK a TTSK. Ostatné kraje sú odpísané, najmä teda BSK ...
C4H8Cl2S
L34 - osobne od Podlavíc by som staval spojenie so Sásovou na nadväznosti 34/35/36 na L25, ktorá by mohla premávať mimo špičiek častejšie
L2 - nevyhnutne musí ísť do intervalu 10/15/10//15, aby nahradila L3 a L4, vznikla by tak podobne silná linka ako je L1 a mnou navrhovaná L6 (po zániku L8). Cez víkendy by som tiež už upustil od 30 min intervalu ale keďže chcem mať cestujúcich v MHD a nie v autách, tak minimálne na základných trasách, ktoré obsluhujú L1, 2, 6 a podľa mapy 20+22 + "podlavické" 34+35+36 musím ponúkať 15 min
L34 - keďže som 35 a 36 navrhol do 30/60/30//60, čím by spoločne vytvorili 15/30/15//30, tak v rovnakom intervale by mohla premávať L34 ale so sólo autobusmi, čiže skôr než do väčšej nárazovej kapacity by som šiel do hustejšej ponuky spojov s 12m vozidlom.
Inak mám ešte jeden návrh ale ten je komplexnejší a vyzerá takto:
1 (18m) Roosveltova nem. - Tajovského - Kpt. Nálepku - nábrežie - Nám. slobody - ul. 29. augusta - Železničná stanica a späť, i=7-8//15
2 (12m) Kremnička - Sládkovičova - nábrežie - Nám. slobody - ul. 29. augusta - Železničná stanica a späť, i=7-8//15
5 (18m) Tesco - Poľná - Kyjevské nám. - Tajovského - Rooseveltova nem. a späť, i=15//30 + od 6:30 do 7:45 je i=7-8 (iba počas školského roka)
6 (18m) Tulská - Kyjevské nám. - Kpt. Nálepku - nábrežie - Nám. slobody - ul. 29. augusta - Železničná stanica a späť, i=7-8//15
7 (12m) Internátna - Kyjevské nám. - Poľná - nábrežie - Železničná stanica a späť, i=15//30
23 (18m) Pieninská - Rudohorská - Ďumbierska - Ul. 29. augusta - Železničná stanica - nábrežie - Štadlerovo nábrežie (pokračuje ďalej ako spoje linky 24), i=7-8/15/7-8//15
24 (18m) Starohorská, otoč. - Rudohorská - Karpatská - Na Karlove - Lazovná - Strieborné nám. - Stadlerovo náberžie (pokračuje ďalej ako spoje linky 23), i=7-8/15/7-8//15
25 (18m) Starohorská, otoč. - Rudohorská - Karpatská - Na Karlove - Lazovná - Strieborné nám. - Tajovského - Rooseveltova nem. a späť, i=7-8/15/7-8//-
26 (18m) Radvaň Park - Zvolenská cesta - Sládkovičova - nábrežie - Nám. slobody - Partizánska cesta - Kyncelovská cesta - «Rudohorská - Tatranská a späť, i=30/60/30//60
28 (18m) Rakytovce - Kremnička - Zvolenská cesta - Sládkovičova - nábrežie - Nám. slobody - Partizánska cesta - Kyncelovská cesta - «Rudohorská - Tatranská a späť, i=30/60/30//60
30 (12m) THK - Kpt. Nálepku - Strieborné nám. - Lazovná - Na Karlove - Stará Sásová, Hlboká - Rudlovská cesta - Skuteckého - Nám.slobody - Autobusová stanica - Golianova - Ul. 9. mája - nábrežie - Kpt. Nálepku - THK (okruh), i=15/30/15//30
33 (12m) THK - Kpt. Nálepku - nábrežie - Ul. 9. mája - Golianova - Autobusová stanica - Nám. Slobody - Skutetkécho - Rudlovská cesta - Stará Sásová, Hlboká - Na Karlove - Lazovná - Strieborné nám. - Kpt. Nálepku - THK (okruh), i=15/30/15//30
34 (12m) Železničná stanica - Autobusová stanica - nábrežie - Tajovského - Gaštanová a späť, i=15/30/15//30
35 (12m) Železničná stanica - Nám.slobody - Komenského - Lazovná - Strieborné nám. - Tajovského - Podlavice - Gaštanová - Skubín a späť, i=30/60/30//60
36 (12m) Železničná stanica - Nám.slobody - Komenského - Lazovná - Strieborné nám. - Tajovského - Podlavice - Gaštanová - Mlynská a späť, i=30/60/30//60
41 (12m) Senica - Stavebná - Železničná stanica - Ul. 29. augusta - Nám. slobody - Autobusová stanica - Golianova - Ul. 9.mája - nábrežie - Sládkovičova - Zvolenská cesta - Iliaš a späť, i=30/60/30//60
42 (12m) Burgmaier - Majer - Majerská cesta - Autobusová stanica - Nám.slobody - Ul.29.augusta - Železničná stanica a späť, i=30/60/30//60 (vyžaduje si vybudovanie novej zastávky na hlavnej ceste ako je Orange pri nákladisku žst.BB)
43 (12m) Uľanka - Kostiviarska - Na Karlove - Komenského - Nám. Slobody - Železničná stanica - Autobusová stanica- Mičinská cesta - Srnková a späť, i=30/60/30//120