Reply on: Kami #4850:
Už v súčasnosti by mali existovať takíto koordinátori. Podľa § 15 ods. 9 zákona o cestnej doprave "Správny orgán pri uzatváraní zmluvy o výkone vo verejnom záujme PODPORUJE vznik integrovaného dopravného systému. IDS sa uskutočňuje koordináciou záujmov jednotlivých obstarávateľov výkonov verejnej osobnej dopravy (VOD) uplatnením výhod jednotnej tarify, prepravných podmienok a spoločného cestovného dokladu, koordináciou ponuky prepravných výkonov dopravov, priamou ekonomickou zodpovednosťou a závislosťou dopravcu od prepravných výkonov umožňujúcich skvalitňovanie ponuky, zabezpečením požiadaviek na VOD pri optimálnom využití kapacít dopravcov v danom území. Správny orgán môže uzatvoriť zmluvu o výkone vo verejnom záujme aj s obchodnou spoločnosťou, ktorá bola dopravcami a prípadne aj obstarávateľmi výkonov VOD založeníá za účelom vzniku IDS." (niečo podobné je aj v § 30 ods. 10 zákona o dráhach). Pritom však narazíme opätovne na ten istý problém: správnym orgánom je spomínaný MsÚ, resp. samosprávny kraj...
?
Majkl
Ja osobne som čakal od daňovej reformy, že prinesie viac peňazí do štátnej kasy (akože aj prináša) - a teda že bude viac peňazí na školy, ... a dopravu, ale zatiaľ je trend len výrazne negatívny. Som zvedavý, kedy sa táto hlúposť s ukrajovaním peňazí dopravcom (DP, SAD-ky, ZSSK) zastaví. Asi až keď nastúpi nová ľavicová vláda. ?
Re #4843 mimi: neviem neviem, ako je to s tým otváraním obchdodných centier. Je verejným tajomstvom, že primátor dostáva(-l) výplatnú pásku aj od Tesca, a to za to, že zamietal ponuky na výstavbu konkurenčných hypermarketov (preto je Metro a Hypernova vo Zvolene a Kaufland tam bol o dva roky skôr ako v BB, a Carrefour to zrejme odrovnalo úplne, lebo už 2 roky žiadny nový hypáč nepostavil)...
Re #4850 Kami: ja by som bol ochotný robiť toho koordinátora ?