Reply on: hawkeye #47897:
V BB konečne do Podlavíc, 34 volá (3ks), možno by nejaké 2 kúsky kúpila SAD LC v prípade skončenia životnosti 2 posledných C744 (RS-163AS a LC-418AU), viem si ich predstaviť aj na PAL BB-ZV v "x" či ZV-Krupina, ale keď vídam v pracovné dni niektoré spoje MHD ZV ako sú narvané, tak zo 2-3 by sa tam dali asi zaradiť tiež. Najmä ak vo ZV chystajú nejaké zmeny v MHD, ktoré by mohli dopadnúť pozitívne a možno by našli znovu uplatnenie v tamojšej MHD. V BR by som uplatnenie videl aj v MHD pri linke 1 v špičke, na PAL akurát do železiarní v Podbrezovej a Balog. V ZH možno na Kľak. Ktovie.
BB-Schuhu
- odpredaj (tu sa mi pred časom dostala info, že SAD ZV nechce predávať vozy, no možno sa postoj zmenil..)
- zostane nám rezervných 11 kĺbov (to je luxus....)
- preradenie do inej prevádzky - buď na MHD ZV (dosť nereálne) alebo prímestskú dopravu (tiež asi nereálne)
- iné...
Ak by bol dostatočný dopyt, nie je problém prerobiť zopár B961 na prímestskú verziu - nikdy nerealizovaný typ C963 tak, ako to urobili niekde v Čechách. Zrušili zadné dvere, úprava prevodovky, doplnenie poličiek na batožinu, zácloniek a je to.. ? Ale kde by jazdili, to neviem, aj keď máme linky s vysokou frekvenciou spojov (napr. Brezno-Čierny Balog a pod.)