Reply on: jojik #47613:
Prvá vec, ktorú by mali spraviť - je kvalitný cestovný poriadok. V súčasnom CP má autobus prestávku medzi príchodm z Panskej koliby a odchodom na Donovaly iba 5 minút (čo na nakladanie bicyklov absolútne nestačí), nehovoriac o tom, že častokrát už z koliby príde zmeškaný. Autobus by mal mať aspoň 20 minút (ak nie viac) čas. Súčasný CP sa dá odjazdiť presne iba s prázdnym vozom (a to hádam nie je cieľom...!).Druhá vec je kapacita, ktorá nestačí. Ak vidím, že na zastávke (na Ďumbierskej + Striebornom námestí) stojí dohromady nejakých 70 cyklistov, tak je asi jasné, že príves pre 40 bicyklov stačiť nebude. Keď už nie sú 2 prívesy, tak mohli tam poslať aspoň nejakú B952 na Donovaly (a nenechať čakať ľudí 1 hodinu v neistote), niečo sa dá v krajnom prípade naložiť aj do autobusu, niečo do batožinového priestoru. Ak nie, tak tam mohli poslať dispečera (alebo poslať info po nejakom vodičovi), aby cestujúcim oznámil, že autobus je už plný zo Sásovej a aby tam zbytočne nečakali.
fragma