Reply on: petrb90 #46017:
Tarifné podmienky od 1.7.2011:f) Držitelia Zlatej a Diamantovej Jánskeho plakety- Preukazuje sa preukazom ,,Držitel' Jánskeho plakety". Nárok na jeho vydanie príslušným potvrdením SČK o udelení Diamantovej alebo Zlatej Jánskeho plakety a preukazom totožnosti (napr. občiansky preukaz štátu EU, pas, preukaz zdravotnej poisťovne, rodný list, vodičský preukaz) s trvalým pobytom na území mesta Banská Bystrica.
takže asi takto:
-cestovný lístok
-preukaz od dopravného podniku
-preukaz-potvrdenie, kartčka o udelení Jánskeho plakety Sl.červ.kríža
-kartička klubu darcov krvi (že vraj aj toto chcú)
-občiansky preukaz štátu EU, resp. pas, preukaz zdravotnej poisťovne, rodný list, vodičský preukaz s trvalým pobytom na území mesta Banská Bystrica
je tam toho?
, že pokračujú na Autobusovú stanicu L 601462 spojmi 78, 82 a 20. Samozrejme jednosmerné spoje ráno z obcí do Roos.nem. budú ponechané, zabezpečujú návoz medzi viacerými obcami. A bolo by to aj formálne v poriadku...

fragma
akurát, ako napísal kvorka, MHD Brezno č. 4 tomu nenasvedčuje, taktiež 601462/2 nový spoj sa zavádza celý na území Mesta, no načo to schvaľujú (dotovaný "prejazd" Rooseveltova nemocnica-Autobusová stanica cez park), keď sa potom sťažujú-je zbytočný, to bude čakať 45 min. po príchode na tento zjazd, alebo si to rezne mimo chrono s obsluhou/bez cestujúcich? Si to overím a beda, ak budú problémy. Ako keby o 15 minút nešiel v "c" bus z linky 601458 (9:15c), ktorý paradoxne prichádza zo ZV o 9:00c v čase, keď tento odchádza ?
taktiež by bolo potrebné uvažovať o tarife MHD na území Miest v rámci PAL (napr. 601466 z AS do Šalkovej, 601460 napr. do Senice) - takéto cestovanie by malo byť povolené a zaintegrované, pokiaľ to nie je Mestom výslovne ošetrené nástupnými/výstupnými zastávkami (ako 601458 úsek NSL-Pieninská)