L97 jazdila do Tesca z THK cez Internatnu a Tulsku, ako ako viaceri uviedli, vozila niekolko mesiacov vzduch a to aj po fantastickej zmene dopravcu na intergalaktickeho.
tak logicke oznacenie by bolo 16, avsak tu sa vychadza zo zauzivanej praxe porusovania zakona, kedy v BB neprebieha pri zmene trasy linky ku konaniu o zmene dopravnej licencie a teda sa to spravi zakazdym tak, ze na cislo predtym existujucej linky sa jednoducho vyrobi ina linka - take typicke, bystricke...
cislo 9 by bolo nevhodne, nakolko sa jedna o autobusovu linku a kedze cislovanie liniek drahy ma byt odlisene od ostatnych liniek, tak jednodciferne cislovanie je skratka pre trolejbusove linky
a načo by to bolo hustejšie, keď je to i tak duplicitná linka a jej kapacita a časová poloha spojov v drvivej časti trasy je absolútne nepotrebná, je to len ďalší nemiestny nesystémový žart
No teda neviem tento novy design... necitim sa tu ako na imhd. Skor to vyzera ako nejaky spravodajsky server.
Najdolezitejsia informacia na celom imhd bol pre mna cas posledneho prispevku... zial zmizol:-(
Ale nebudem sa moc stazovat - redesign vzdy vsetkych nasere.
inak v tom "vyberte si zastávku" nezobrazuje CP "Švermova ESC" (doteraz jednosmerná L 26, ktorá je až po Starohorskej v návratnom smere-možno tu je problém), L 97 sa si odkryje až 11.12., chýbajú tam zastávky: "Tajovského, pod nemocnicou", jednosmerná "Kostiviarska Jelšová", z Pršianskej terasy sú predsa dve zastávky: "Medená" a "Mosadzná", zastávka Kollárova má byť v tvare "Kollárova rázcestie", "THK PNS" je už "THK,rázc.", "Rudohorská I." má byť "Rudohorská pošta", "Krematórium" a "Vozovňa" bez Kremničky, Uľanka, OcÚ (namiesto ObÚ)-ale aký, keď je súčasťou mesta?, či vyhodiť staré názvy a zaniknuté zastávky L 101, 102 by to chcelo, keď bude čas...
Ta linka 97 je komicka. Najprv to bola Tesco linka voziaca vzduch.
Kolkokrat sa zmenila?
Potom to bola nocna linka. 2x zrusena.
Teraz je to nejaka smiesna duplicitna linka k trolejbusom.
Pouzitie rovnakeho cisla naznacuje, ze uz nechcu nad nocakmi uvazovat. Aspon tak to robia v Prahe. Chce niekto obnovit linku 175 na Kobylisich? Tak toto cislo rychlo pouzijeme na novej linke na Zizkove. A tym padom uz nepojde nic obnovit, lebo cislo je uz obsadene.
No ale ak cislo linky 97 predurcuje jej buduci uspech, tak sa netreba obavat, ze by tu takato linka parazitujuca na trolejbusoch kazila system moc dlho.
Nechýba, je to len "okružná" linka Okružnou ul.? s priebežnou konečnou zast. Tulská, teda hore v zozname sú uvedené odchody spojov zo zastávky "Orange" a "Daňový úrad", pri návrate len "Daňový úrad", lebo "Orange" je už príchod (nezobrazuje sa). Jedná sa o 7 spojov, pričom posledný ide po Partizánsku cestu. Inak v smere na Tulskú sa obsluhuje zastávka "Švermova ESC" iba ako druhá zvolenská po L 26. Prečo číslovanie 97 - však načo by vymýšľali novú číslicu, keď treba "utopiť" nočnú linku. V minulosti L 97 to bola krátku chvíľu aj TESCO linka na THK, teraz zase objednávka Orange...
chýba zastávka Orange a Daňový úrad - ale napr. z Námestia slobody sú nové spoje presmerovanej linky 97 späť. Len nechápem, prečo nezaviedli napr. linku 9, alebo 44, ale použili číslo, ktoré sa spája s nočákmi.
fragma