Reply on: mirkobb #43971:
Myslím, že aj Banská Bystrica obišla v tomto smere ešte celkom dobre. Severný obchvat nerieši len tranzitnú dopravu, ale vo veľkej miere aj vnútromestskú dopravu a v rámci nej dopravu na najväčšie sídlisko Sásová. Z tohto pohľadu možno povedať, že trasovanie severného obchvatu je pre mesto vo veľkej miere výhodné. To je jedna vec. Okrem toho, mestu BB pomôžu aj ďalšie (vyvolané - ak to tak možno nazvať) dopravné stavby, medzi ktorými sú most na Jesenskom vŕšku (v budúcnosti možno súčasť ďalšej prístupovej cesty do Sásovej), nový podjazd popod železničnú trať na Rudlovskej ceste, pripojenie perspektívnej obytnej zóny na južnom úbočí Bánoša k jestvujúcej dopravnej sieti, ďalej je to už zmieňované napojenie priemyselného parku. Takže Banská Bystrica môže byť spokojná s tým, čo dostala/dostane v rámci veľkej štátnej investície, akou R1 nepochybne je. To, či mesto súčasnú situáciu tak trochu aj nezneužíva, je otázne. Netrúfam si povedať, či by sa Sásová dočkala niekedy nového podjazdu na Rudlovskej ceste, nebyť severného obchvatu. A ako už bolo spomínané, bude veľmi zaujímavé sledovať, či t.č. budovaná prístupová komunikácia do PP od Partizánskej cesty / Shell (v rámci stavby SO) nebude zároveň na dlhú dobu aj jedinou prístupovou cestou do PP... ?
Inak tá komunikácia v tej časti pred Dankom je v súčasnosti poriadny tankodrom a je to de facto len akási zhutnená stavebná komunikácia bez asfaltového povrchu plná dier a výmoľov, takže tam by sa to muselo nakomplet urobiť znovu ako nová mestská účelová komunikácia so všetkým čo to obnáša, teda aj s osvetlením, chodníkmi, atď. Ďaľšou uvažovanou možnosťou je vytvorenie prepoja na spomínaný privádzač SO od slučky súčasnej konečnej Majer - konečná pri pohostinsteve Rado a železničnej trati, ale tam to bude asi problém kvôli už vybudovaným objektom nejakej firmy a tiež transformátorovne vybudovanej v rámci elektrifikácie trati č. 170, v tomto prípade č.172. ? No a poslednou možnosťou napojenia na m. č. Majer je pôvodne naprojektované predĺženie vyššie spomínaného privádzača SO popri hrádzi Hrona

BB-Schuhu