Reply on: BB-Schuhu #42613:
Je to veľká strata pre závod Brezno, momentálne jazdí namiesto neho ZV-471BC, ktorá predtým jazdila linku BB-BR-Zavadka nad Hronom, tam teraz majú nového Crossa ZV-962CD.Fotospomienka na ZV-973BZ (ex. ZV-312BY):
http://picasaweb.google.com/buda.erik/IvecoCrossway12m#5466600416612459154
http://picasaweb.google.com/buda.erik/IvecoCrossway12m#5349814556339652146
http://picasaweb.google.com/buda.erik/IvecoCrossway12m#5466600573438569922
a sú medzi nimi aj nejaké 10.6m ???
BB-Schuhu
Autobus bol vypravovaný zo závodu Brezno. Do premávky zaradený 14. júna 2009. EČV - sú 3 vysoko pravdepodobné možnosti (ZV-310BY, ZV-311BY alebo ZV-973BZ, ex. ZV-312BY). Určite sa dozvieme.
Mimochodom, zhorel už niekomu Crossway? V celej histórii neviem o prípade, kedy by do tla vyhorel autobus či už SAD BB alebo SAD ZV. Vždy som hovoril, že nášmu regiónu sa toto vyhýba. Žiaľ, už to neplatí...
A ešte jedna otázka. Ako sú takéto prípady legislatívne opatrené. Pokiaľ sa preukáže technická porucha a autobus je ešte v záruke (čo v tomto prípade asi platí), je možné žiadať o nejakú kompenzáciu od výrobcu, príp. nový autobus (ale to už nechcem preháňať..)?