http://orava.sme.sk/c/5616937/obyvatelov-norskeho-osla-vozi-autobusom-oravcan.html
Tu si prečítajte ako jazdia šoféri MHD v Oslo ? ? a nie či má mať našinec "vyčačkaný" autobus všelijakými gýčovitými debilinami a pod. Môj názor nemá mať, okrem praktických a technických vecí spojených s prevádzkou vozidla tam nemá mať nič naviac, takisto ako nemá napr. cestujúcim vnucovať jeho "obľúbený hudobný žáner", niektorí to fakt majú v obľube vyložene okázalým spôsobom prezentovať, že práve on je nadšenec napr. dychovky alebo ľudovky! Puštajú to tak hlasno, že aj úplne vzadu vo vozidle sa to nedá počúvať a ľudia si to nechajú tzv. "ľúbiť". ? Ak sa voči tomu ozvete, tak riskujete ako ja predčasom, že ľudia v autobuse sa prinajmnšom rozdelia na dva alebo viacej táborov, takých (poväčšinou starších) čo si budú šoféra zastávať a argumentovať, že čo máte proti tomu, však "keď tak pekne hrajú", druhých (poväčšinou mladších) čo sa pridajú na Vašu stranu a neutrálnych ktorým je to buď jedno, alebo sa nechcú do toho angažovať. A tu vyvstáva otázka, že či má šofér svojím konaním vnášať medzi cestujúcich nervozitu a kaziť im pohodlie pri jazde..? No, nemá, podobne ako s tými "čačkami", verejný dopravný prostriedok má primárne slúžiť na prepravu osôb a nie na ich obťažovanie nejakou pochybnou hudobnou produkciou alebo výzdobou! ?
Tu si prečítajte ako jazdia šoféri MHD v Oslo ? ? a nie či má mať našinec "vyčačkaný" autobus všelijakými gýčovitými debilinami a pod. Môj názor nemá mať, okrem praktických a technických vecí spojených s prevádzkou vozidla tam nemá mať nič naviac, takisto ako nemá napr. cestujúcim vnucovať jeho "obľúbený hudobný žáner", niektorí to fakt majú v obľube vyložene okázalým spôsobom prezentovať, že práve on je nadšenec napr. dychovky alebo ľudovky! Puštajú to tak hlasno, že aj úplne vzadu vo vozidle sa to nedá počúvať a ľudia si to nechajú tzv. "ľúbiť". ? Ak sa voči tomu ozvete, tak riskujete ako ja predčasom, že ľudia v autobuse sa prinajmnšom rozdelia na dva alebo viacej táborov, takých (poväčšinou starších) čo si budú šoféra zastávať a argumentovať, že čo máte proti tomu, však "keď tak pekne hrajú", druhých (poväčšinou mladších) čo sa pridajú na Vašu stranu a neutrálnych ktorým je to buď jedno, alebo sa nechcú do toho angažovať. A tu vyvstáva otázka, že či má šofér svojím konaním vnášať medzi cestujúcich nervozitu a kaziť im pohodlie pri jazde..? No, nemá, podobne ako s tými "čačkami", verejný dopravný prostriedok má primárne slúžiť na prepravu osôb a nie na ich obťažovanie nejakou pochybnou hudobnou produkciou alebo výzdobou! ?
expresbb
Mimoriadne obmedzenia na trati Zvolen – Banská Bystrica – Vrútky - Žilina
Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) oznamuje, že od štvrtka 4. novembra do stredy 8. decembra 2010 budú v úseku Banská Bystrica - Kostiviarska odrieknuté všetky vlaky osobnej dopravy a budú nahradené náhradnou autobusovou dopravou (NAD).
Dôvodom je výluka železničnej trate v úseku Banská Bystrica – Kostiviarska pre výstavbu cestnej komunikácie.
V prípade zrýchleného vlaku (Zr) 1840 Strečno a osobného vlaku (Os) 7301 (z Vrútok do Banskej Bystrice) budú tieto vlaky v pracovných dňoch nahradené autobusmi v úseku Banská Bystrica – Kostiviarska - Uľanka.
Vlaky Ex 144 Detvan (odchod zo Zvolena os. st. o 7.26 h), Zr 1847 Šturec (odchod zo Žiliny o 5.48 h) a Zr 1849 Kľak (odchod zo Žiliny o 7.04 h) pôjdu okrem pôvodnej trasy, ktorá bude nahradená autobusmi, aj odklonovou trasou cez Kremnicu.
ZSSK pre výlukové práce na koridore medzi železničnými stanicami Žilina – Nové Mesto nad Váhom nemôže zaručiť všetky prípoje v železničných staniciach Žilina, Vrútky, Banská Bystrica a Zvolen.
Náhradné zastávky pre náhradnú autobusovú dopravu:
autobusy NAD budú pristavené v železničných staniciach Banská Bystrica, Kostiviarska a Uľanka pred výpravnou budovou,
zastávka náhradnej autobusovej dopravy pri Os 7301 bude v Kostiviarskej na hlavnej ceste, na autobusovej zastávke Banská Bystrica – „Kostiviarska, žst“.
Lôžkový vozeň WLAB 379 ČD nebude radený vo vlakoch:
Zr 1847 Šturec - na trati Vrútky – Banská Bystrica – Sliač kúpele. Cestujúci so zakúpeným lôžkovým lístkom do Banskej Bystrice, Sliača kúpeľov a Zvolena budú prepravení v lôžkovom vozni odklonom cez Kremnicu s príchodom do Zvolena os. st. o 7.58 h alebo môžu v železničnej stanici Vrútky prestúpiť do vozňov, ktoré pokračujú do Kostiviarskej, s prestupom do NAD. Cestujúci do Martina a Turčianskych Teplíc budú prepravení v lôžkovom vozni.
Zr 1849 Kľak - na trati Žilina - Vrútky – Banská Bystrica – Sliač kúpele. Cestujúci so zakúpeným lôžkovým lístkom do Banskej Bystrice, Sliača kúpeľov a Zvolena budú prepravení v lôžkovom vozni odklonom cez Kremnicu s príchodom do Zvolena o 9.15 h alebo môžu v železničnej stanici Žilina prestúpiť do vozňov, ktoré pokračujú do Kostiviarskej, s prestupom do NAD. Cestujúci do Vrútok, Martina a Turčianskych Teplíc budú prepravení v tomto lôžkovom vozni.
Zr 1846 Šturec - na trati Sliač kúpele – Banská Bystrica. Cestujúci, ktorí majú zakúpené lôžkové lístky zo staníc Banská Bystrica, Sliač kúpele a Zvolen ich môžu použiť na prepravu do Zvolena a už nastúpiť do lôžkového vozňa vo Zvolene alebo môžu cestovať v pôvodnej trase vlaku Zr 1846 vo vozňoch na sedenie s prestupom do NAD v Banskej Bystrici. Do lôžkového vozňa si prestúpia v Železničnej stanici Diviaky.
Vo vlakoch:
Zr 1840 - na trati Zvolen – Diviaky,
Ex 144 - na trati Zvolen – Vrútky,
Zr 1842 - na trati Zvolen – Žilina,
Ex 231 - na trati Banská Bystrica - Zvolen os. st.,
Zr 1845 - na trati Banská Bystrica - Zvolen os. st.
nebudú radené miestenkové vozne, vozeň 1. triedy, oddiel pre cestujúcich s obmedzenými pohybovými schopnosťami, reštauračný vozeň a pojazdná úschovňa batožín.
Vo vlakoch:
Zr 32501 - na trati Vrútky – Kremnica - Zvolen (prípoj od vlaku Zr 1847),
Zr 32503 - na trati Žilina - Vrútky – Kremnica - Zvolen (prípoj od vlaku Zr 1849)
bude radený jeden vozeň na sedenie pre cestujúcich.