http://orava.sme.sk/c/5616937/obyvatelov-norskeho-osla-vozi-autobusom-oravcan.html
Tu si prečítajte ako jazdia šoféri MHD v Oslo ? ? a nie či má mať našinec "vyčačkaný" autobus všelijakými gýčovitými debilinami a pod. Môj názor nemá mať, okrem praktických a technických vecí spojených s prevádzkou vozidla tam nemá mať nič naviac, takisto ako nemá napr. cestujúcim vnucovať jeho "obľúbený hudobný žáner", niektorí to fakt majú v obľube vyložene okázalým spôsobom prezentovať, že práve on je nadšenec napr. dychovky alebo ľudovky! Puštajú to tak hlasno, že aj úplne vzadu vo vozidle sa to nedá počúvať a ľudia si to nechajú tzv. "ľúbiť". ? Ak sa voči tomu ozvete, tak riskujete ako ja predčasom, že ľudia v autobuse sa prinajmnšom rozdelia na dva alebo viacej táborov, takých (poväčšinou starších) čo si budú šoféra zastávať a argumentovať, že čo máte proti tomu, však "keď tak pekne hrajú", druhých (poväčšinou mladších) čo sa pridajú na Vašu stranu a neutrálnych ktorým je to buď jedno, alebo sa nechcú do toho angažovať. A tu vyvstáva otázka, že či má šofér svojím konaním vnášať medzi cestujúcich nervozitu a kaziť im pohodlie pri jazde..? No, nemá, podobne ako s tými "čačkami", verejný dopravný prostriedok má primárne slúžiť na prepravu osôb a nie na ich obťažovanie nejakou pochybnou hudobnou produkciou alebo výzdobou! ?
Tu si prečítajte ako jazdia šoféri MHD v Oslo ? ? a nie či má mať našinec "vyčačkaný" autobus všelijakými gýčovitými debilinami a pod. Môj názor nemá mať, okrem praktických a technických vecí spojených s prevádzkou vozidla tam nemá mať nič naviac, takisto ako nemá napr. cestujúcim vnucovať jeho "obľúbený hudobný žáner", niektorí to fakt majú v obľube vyložene okázalým spôsobom prezentovať, že práve on je nadšenec napr. dychovky alebo ľudovky! Puštajú to tak hlasno, že aj úplne vzadu vo vozidle sa to nedá počúvať a ľudia si to nechajú tzv. "ľúbiť". ? Ak sa voči tomu ozvete, tak riskujete ako ja predčasom, že ľudia v autobuse sa prinajmnšom rozdelia na dva alebo viacej táborov, takých (poväčšinou starších) čo si budú šoféra zastávať a argumentovať, že čo máte proti tomu, však "keď tak pekne hrajú", druhých (poväčšinou mladších) čo sa pridajú na Vašu stranu a neutrálnych ktorým je to buď jedno, alebo sa nechcú do toho angažovať. A tu vyvstáva otázka, že či má šofér svojím konaním vnášať medzi cestujúcich nervozitu a kaziť im pohodlie pri jazde..? No, nemá, podobne ako s tými "čačkami", verejný dopravný prostriedok má primárne slúžiť na prepravu osôb a nie na ich obťažovanie nejakou pochybnou hudobnou produkciou alebo výzdobou! ?
BB-Schuhu
Takže máme po ťažkej nehode v poradí tretí autobus za dva týždne.
13.10.2010 - nehoda ZV-484BC pri Slovenskej Ľupči
14.10.2010 - nehoda ZV-306BI na Ďumbierskej
1.11.2010 - pravdepodobne ZV-862BZ.
Mám taký dojem, že nastali ťažké chvíle. Čo je veľa, to je dosť.
---------
Inak neviete, kedy začnú premávať nové Crossy? 8 ks stojí vo ZV už dva mesiace bez pohybu.. Avšak malo by ich byť viacej ako tých 8, hovorilo sa o 35, príp. 79 ks (vrátane busov pre SAD Lučenec).