Dnes vo ZV na zastávke Centrum, kričí vodič zo strely Banská Bystrica, akciová cena ? Čo je 70 centov dospelí a 50 centov ZŤP, dôchodcovia, študenti. Ja sa čudujem SADke že s tým nič nerobí(ak môže). Jednoducho príde kúsok skôr ako bus a neodíde pokiaľ všetky miesta neobsadí, resp. zavadzia aj samotnému busu. Vo ZV stačí byť 15 minút na námestí a vidí furt strelu Dokonca minule to šlo aj na Kováčovú. Basom im anciaša.?
Aké veľké vinutie by si tam preboha chcel mať a kam by si ho natlačil? Motory Al 2943 rN sa nevyznačujú nejakou zvlášť veľkou hlučnosťou, opäť zdôrazňujem, že to, čo počuješ pri vyššej rýchlosti, sú nápravy, nie motor(y).
Re #39258 DADORIUS: Všetci tu riešime prítomnosť a budúcnosť, avšak na to potrebujeme poznať minulosť a hlavne sa poučiť z jej chýb.
Ty kokos. Tak ako keby som išiel v tejto kose v buse bez toho aby sa kurilo tak sa dost naseriem! A už by bolo dobre prestat sa obzerat na minulost a riešit prítomnost!
Ja nič nemám proti náprave RABA ja som sa len pýtal na ňu,že prečo ju majú aj nove troleje v BB. Lebo som si myslel, že sa už nevyrábaju preto, že Žilinské Trolejbusy majú tu Hn nápravu. A ja viem že zdrojom hluku je aj náprava ale aj motor, lebo ma malé vinutie. Keby mal viac vinutia na cievke tak by bol tichší te trolejbus. aj preto keď ide rýchlejšie tak ten trolejbus tak hučí.
Staré Ráby má v Žiline iba jeden ex-zlínsky trolejbus.
Re #39217 vladis888: Žilinské 15TrM už majú ale NOVÉ Ráby, ktoré hlučné nie sú. Hlavným zdrojom hluku 14Tr/15Tr nie je motor, ale práva tie nápravy.
Re #39220 Papyr: Žilinu by som k tým mestám nepriraďoval, jednak sa staršie 14Tr a 15Tr vyrobené v rokoch 1993 - 1994 zaraďovali do premávky postupne až do roku 1996 a takmer každoročne sa až do roku 2002 pre nové trate dokupovali ďalšie a ďalšie 15TrM. Navyše som presvedčený, že po voľbách (aleby žeby tesne pred nimi?) sa bude v obnove tamojšieho trolejbusového parku opäť pokračovať.
Re #39222 vladis888: Čo máš stále proti Rábe? Oproti náprave HN2 je menej náročná na údržbu. Ako som spomínal vyššie, nové Ráby (teda tie na 14TrM a 15TrM) sú už tiché.
Re #39235 pfm10: Označovanie liniek MHD musí mať ZÁKONOM stanovenú formu. Zákon je povinný každý dopravca rešpektovať.
Re #39236 pfm10: Zaujímavý prístup. Potom by sa dalo aj povedať "už ste nejakí pohodlní, keď chcete, aby sa v autobuse kúrilo" alebo rovno "už ste nejakí pohodlní, keď chcete mať v autobuse aj okná". Ak by ku všetkému takto pristupovali naši predkovia, dodnes sa vozíme akurát tak vo fiakroch.
Inak štve ma, že L34 nie je kĺbov. Myslím si, že zo sólo liniek ja to tá najvyťaženejšia, a určite v "c" a v nedeľu poobede by mala byť harmoniková. Lenže kĺbov nie je dosť už teraz...
Tak to je sila. Za chvíľu bude SAD ZV vlastniť aj celé mesto. Toto je tunel ako remeň v podaní niektorých ľudí na meste. Zrazu chcú aj Depo trolejbusové ?
Vraj "SAD Zvolen je jediným subjektom, ktorý má predbežné opatrenie na jeho vlastníctvo". No takéto niečo môže ozaj povedať len idiot, odkedy sa panebože predbežným opatrením určuje vlastníctvo? ? ? ? Wau, tak toto je ozaj potom unikát...
Myslím si, že keď bude ešte takáto možnosť tak radšej nakúpia autobusy ako trolejbusy lebo predsa "na trolejbus sú 2x také náklady ako na autobus" a BB si nemôže dovoliť dávať na MHD 113 mil. SK nie? Ale oni to asi nechápu, že dotácie budú stále vyššie ak nezačnú ľudia používať MHD. Ved SAD si tým kompenzuje stratené zisky. Takže to nieje vďaka trolejbusom ako ich tu niektorý osočujú, že kôli nim sú vysoké náklady.
od excelentnosti majú teda ďaleko. Ale je možnosť, že ak EÚ ešte dáke € dá aj do trolejbusov, tiež by mohli prísť lacno k novým kusom. Lebo mesto sa zatiaľ chová macošsky a nejaké nové kusy asi ťažkjo čakať. Ale po voľbách je všetko možné.
Change view
You can search for more expressions divided by the space. Guidance for advanced search can be found here.
brefos
http://www.ta3.com/sk/reportaze/139657_banska-bystrica-laka-vlacikovou-atrakciou