Reply on: PIT #39106:
Oni si ani s tým veľmi poradiť nedokážu. V MT takéto strely jazdia asi štyri na linkách MHD, tesne pred odchodom autobusu. Problém je v tom, že ako vozidlu pre 8 pasažierov stačí mať obyčajnú licenciu ako na taxík, takže legálne asi nič zlého nerobia. V MT to zriešili čiastočne tým, že pred každú zastávku dali značku "zákaz zastavenia a státia" s dodatk. tabuľkou "okrem pravidelnej autbusovej dopravy". Lenže ako sa ukázalo, boli to peniaze vyhodené do ľuftu, bo to nikto nechodí kontrolovať a pokutovať...
To nemá chybu.
JJ
To je niečo podobné, ako keď som nedávno čítal článok o tom, že už v súčasnosti modernizovanú železničnú trať BA - ZA (na 160 km/h) by bolo možno aj vhodné znovu modernizovať, ale už na 200 km/h. Pritom sa akosi neustále taktne zamlčí, že sú regióny, kde sú vďační už aj za osemdesiatku a o modernizácii a zvyšovaní traťových rýchlostí sa im ani nesníva.
Naozaj, na Slovensku už chýba súdnosť ...