Reply on: PIT #39106:
Oni si ani s tým veľmi poradiť nedokážu. V MT takéto strely jazdia asi štyri na linkách MHD, tesne pred odchodom autobusu. Problém je v tom, že ako vozidlu pre 8 pasažierov stačí mať obyčajnú licenciu ako na taxík, takže legálne asi nič zlého nerobia. V MT to zriešili čiastočne tým, že pred každú zastávku dali značku "zákaz zastavenia a státia" s dodatk. tabuľkou "okrem pravidelnej autbusovej dopravy". Lenže ako sa ukázalo, boli to peniaze vyhodené do ľuftu, bo to nikto nechodí kontrolovať a pokutovať...
To nemá chybu.
BB-Schuhu
expresbb, 810zssk: Súhlasím s tým, že všetko je to o informovanosti a to je niekedy dosť ťažké. Myslím si, že včera tá informovanosť troška pokryvkávala a informáciu o tom čo sa vlastne deje sme dostali, až keď sme vyhľadali sprievodcu, inak by nám nikto nič nepovedal. Ale som si vedomý toho, že toto je jeden konkrétny príklad, nedá sa podľa toho robiť nejaký všeobecný záver o tom aká je ZSSK. Ale rozhodne, vždy je čo zlepšovať..
K novým vlakom na rok 2010. Náš banskobystrický kraj akosi zabúda, že aj tu vedú nejaké železničné trate. Nie síce najvýznamnejšie, ale pri takomto prístupe ani na význame nikdy nezískajú.