V Kosiciach dostali rozum, kedy sa toho doziju aj bystricania..?
http://www.cassovia.sk/korzar/archiv/clanok.php3?sub=4.12.2007/76118K
Doslovne sa tam v jednom odstavci pise(citacia):
Častejšie prestupovanie
Nagy zdôvodňuje, že vychádzajú z nedávno zavedenej prestupnej tarify, ktorá umožňuje cestujúcemu s jedným cestovným dokladom prestúpiť aj niekoľkokrát v rámci zvoleného časového úseku. "Súčasné linkové vedenie pozostáva z priamych liniek systému 'odvšadiaľ-všade' s riedkymi intervalmi, chaotickými trasami, kvantom liniek cez centrum, nevyrovnanou kapacitu cez celý deň a neexistenciou silných kapacitných liniek - ony vlastne existujú, ale všetky majú taký nijaký interval," opisuje dnešný stav, ktorý nazýva "vláčikovaním".
Kratšie čakanie
"Cestujúci sa nemá čo učiť cestovné poriadky, ani sa im prispôsobovať, ale do určitého časového úseku mu musí prísť spoj," tvrdí Nagy. Argumentuje, že cestujúcich neodrádzajú od používania MHD prestupy, ale zmeť liniek či riedke intervaly. "Návrh počíta s vytvorením liniek nosných a liniek prípojných, ktoré budú prepojené v prestupných zastávkach - uzloch. Návrh ráta aj s priamymi posilovými školskými spojmi tam, kde bude priame spojenie zrušené."
Co z toho vyplyva, ze dlhe linky s riedkym intervalom su na h...o, pretoze ani v BB sa to neosvedcilo! Lepsia je moznost prestupu v rámci zvoleného časového úseku aj pri pouzití jednorazoveho CL, s casovymi kuponmi uz ani nehovoriac, iba tak sa docielit, ze obyvatelstvo sa navrati z IAD do MHD.
http://www.cassovia.sk/korzar/archiv/clanok.php3?sub=4.12.2007/76118K
Doslovne sa tam v jednom odstavci pise(citacia):
Častejšie prestupovanie
Nagy zdôvodňuje, že vychádzajú z nedávno zavedenej prestupnej tarify, ktorá umožňuje cestujúcemu s jedným cestovným dokladom prestúpiť aj niekoľkokrát v rámci zvoleného časového úseku. "Súčasné linkové vedenie pozostáva z priamych liniek systému 'odvšadiaľ-všade' s riedkymi intervalmi, chaotickými trasami, kvantom liniek cez centrum, nevyrovnanou kapacitu cez celý deň a neexistenciou silných kapacitných liniek - ony vlastne existujú, ale všetky majú taký nijaký interval," opisuje dnešný stav, ktorý nazýva "vláčikovaním".
Kratšie čakanie
"Cestujúci sa nemá čo učiť cestovné poriadky, ani sa im prispôsobovať, ale do určitého časového úseku mu musí prísť spoj," tvrdí Nagy. Argumentuje, že cestujúcich neodrádzajú od používania MHD prestupy, ale zmeť liniek či riedke intervaly. "Návrh počíta s vytvorením liniek nosných a liniek prípojných, ktoré budú prepojené v prestupných zastávkach - uzloch. Návrh ráta aj s priamymi posilovými školskými spojmi tam, kde bude priame spojenie zrušené."
Co z toho vyplyva, ze dlhe linky s riedkym intervalom su na h...o, pretoze ani v BB sa to neosvedcilo! Lepsia je moznost prestupu v rámci zvoleného časového úseku aj pri pouzití jednorazoveho CL, s casovymi kuponmi uz ani nehovoriac, iba tak sa docielit, ze obyvatelstvo sa navrati z IAD do MHD.
mirkobb
"Krajské úrady životného prostredia vypracovali pre jednotlivé regióny programy, ako prašnosti zamedziť. Dôležité je najmä pravidelné zametanie a polievanie ciest, odstraňovanie zimného posypu, zazelenanie miest, budovanie záchytných parkovísk a cestovanie do centier hromadnou dopravou, plynofikácia autobusov alebo ich nahradenie trolejbusmi a obmedzenie vykurovania tuhými palivami."
Len BBSK akosi ako keby bol z "inej planety"(galaxie, spolu s "najsamplepsim dopravnym podnikom v galaxii"..?), a jeho konanie je namierene proti obcanom tohto kraja, mesta a aj samotnym zastancom zivotneho prostredia(vid odporucania Krajskych uradov životného prostredia) a to vsetko len preto, ze par ludi si presadzuje svoje partikularne zaujmy na ukor zaujmu a zdravia väcsiny!
http://www.sme.sk/c/3612902/Najprasnejsi-je-Ruzomberok.html