Reply on: Danny #23941:
Tak ja skutočne neviem o čo ti ide?! Neodporúčaj ostatným, aby si pozorne citali prispevok, na ktory reaguju, ked si evidentne sam toto neurobil! Nemam rad, ked si niekto vymysla a vklada mi "do ust" to, co som nepovedal. Ukaz mi, kde som utocil na p. Taliana?! Ja som s nim uz zopar veci riesil tiez a v porovnani s inymi zamestnancami MsU je s nim kostruktivna debata tak, ako uvadzas. Takisto netusim, kde si dospel k tomu, ze ja alebo mirkoBB by sme co i len naznacovali, ze radsej nech spadne stlp na cestu - skratka nevymyslaj nieco, co nie je...Asi si nepochopil spravne, co som myslel, tak sa to pokusim este raz. Samotny dovod rekonstrukcie predpokladam, ze je objektivny, lebo pochybujem, ze by sa na taku investicnu akciu nasli peniaze len tak, pre nic-za nic. Cela pointa mojej vyhrady bola, ze ak existuje predopklad, ze by sa ta cesta rozsirovala, tak v pripade realizacie takejto rekonstrukcie, kedy dochadza vlastne k vybudovaniu kompletne noveho osvetlenia, by sa malo prihliadat na taketo vyhladove skutocnosti a cele, co bolo potrebne urobit, bolo to, ze stacilo umiestnovat paty stlpov od cesty do takej vzdialenosti, aby v pripad jej rozsirovania mohlo zostat osvetlenie nedostknute, teda bez dalsej potreby financnych prostriedkov. V opacnom pripade, ktory nastal, sa v za predokladu rozsirovania cesty, resp. inych zasahov do nej, musela robit opät prekladka osvetlenia a teda znacna cast penazi minuta na rekonstrukciu v sucasnosti by bola skratka vyhodena do vzduchu - a toto ml v kazdmo pripade referat komunalnych sluzieb zohladnit po uzkej spolupraci a pripomienkovani referatom dopravnych stavieb a referatom dopravy.
Takze cele je to o tom, ze stacilo paty stlpov osvetlenia posunut od cesty napr. o 1,5 m dalej a pritom nemusis vymyslat ziadne krizove scenare o tom, ze by sme chceli, aby o pol roka stlp padol do cesty, co s napisanym vobec nesuviselo.
Ad vykon ziaroviek - sviet s reflektorom kolmo na podlozku z vysky 1 m a z vysky 2 m a potom posud, aka bude intenzita osvetlenia a velkost osvetlenej plochy priestoru okolo toho bodoveho zdroja svetla... myslim, ze pri druhej moznosti bude svetelny efekt pre okolity priestor podstatne vyssi(samozrejme, ze ak by bol zdroj uz neprimerane daleko od podlozky, tak by to bolo zbytocne). Ale toto nevidim ako nejaky zakladny problem, pretoze medzi tymi stromami je to aj tak jedno a mozno je este lepsie, ked je reflektor o cosi nizsie z dovodu mensieho tiena, ako ked je umiestneny priamo v korune stromu.

adrive
Pri najhoršej križovatke v BB - Slovenka, Janka Kráľa (dúfam, že to nie je Kollára) a Tajovského - rozumej križovatka pri Slovenke a Leninovo parku sa miesto prechodu pre chodcov dnes objavili ďalšie zátarasy, tento krát už nie retiazkové ako pred ESC ale normálne železné trubky poohýnané (neviem jak sa tomu nadáva...)
By ma teraz zaujímalo, či je toto konečné riešenie križovatky v tomto parku. A hlavne, kade budú chodiť od 3. 9. študenti navštevujúci Murgašku a "cirkevné" (neviem či také alebo onaké) gymnázium zo Sásovej do školy.
Ako nestíham sa čudovať nad "ko***izmom", aký nastal v oblasti riešenia problematických úsekov za čias (rozumej 2 týždne), čo som bol na návšteve krajiny, kde bol chodec pán na ceste, kde by nepadla otázka ako na tomto fóre "žena za volantom autobusu (mimochodm zarábajúca 25000Sk týždenne), kde aziat za volantom busu striedal rastafariána, žida, moslima, európana, kde vlaky šoféroval kompjúter a človek kontroloval lísky (DLR), kde bol nedeľný interva na linke zabezpečujúcej dopravu na kraji mesta 4 min, kde bolo bežne napísať do CP autobusu "cca každé 3 minúty" ...
Stredná európa ma jediné pozitívum: 3cm peny na pulirt... Ale vštko ostatné tu chýba - aj ten zdravý sedlácky rozum sa akosi vytráca - predsa len sedlák by nedovolil aby ním volení zástupcovia robili to, čo robia. My tu bohužiaľ žiadnych sedlákov nemáme (nie tu ako v BB ale tu ako na SVK)...