Reply on: wizard112 #20203:
Všetrko pokladám za lepšie riešenie, ako neexistenciu pripájacieho pruhu. Preto ma napríklad mimoriadne irituje aj tzv. "severná D1", kde sú vo veľkej časti nedostačujůce - úzke odstavné pruhy, pripájacie pruhy a odbočovacie pruhy síce na Dechtároch nejako po balkánsky dorobili na normovú šírku aj dĺžku, ale na dlhé roky rekonštruovanej diaľničnej križovatke Východná pripájací pruh nie je a za to by som priamo strieľal. Podľa mňa žiadna komunikácia typu R alebo D by nemala neexistenciu týchto pruhov pripúšťať a na iných komunikáciách by sa mali budovať v maximálnej možnej miere. Neuveriteľne to totiž zrýchľuje dopravu, zvyšuje bezpečnosť a slúži to aj ekológii. Druhou vecou je, že niektoré indivíduá by sa museli naučiť tieto pruhy používať. Niekedy mám pocit, že najdoležitejšou úlohou klobučníka je zaradiť sa po vjazde z vedľajšej komunikácie čo najskor a v čo najnižšej rýchlosti, zatiaľ čo pri opúšťaní komunikácie odbočovací pruh ignorovať, brzdiť v priebežnom jazdnom pruhu a potom to strhnúť doprava do odbočky pred fých, čo idú civilizovane v odbočovacom pruhu.
?
JJ
mirko, len to nie - kde by som potom vystupoval ?
ad intenzita pri hrone po dokonceni SO - vzhladom na to, ze sasovcania tento SO nebudu moct vyuzit na presun do centra BB, kedze v samotnom centre nie je zjazd z I/59 (okrem nevyhovujucej Tajovskeho ulice), tak si myslim, ze sa podari presunut len tranzit - vnutromestska IAD i ked by v normalnom meste vyuzila obchvat, v BB ho nevyuzije a absolutnu vacsinu bude bude i tak stale znasat nabrezie...