Reply on: wizard112 #20203:
Všetrko pokladám za lepšie riešenie, ako neexistenciu pripájacieho pruhu. Preto ma napríklad mimoriadne irituje aj tzv. "severná D1", kde sú vo veľkej časti nedostačujůce - úzke odstavné pruhy, pripájacie pruhy a odbočovacie pruhy síce na Dechtároch nejako po balkánsky dorobili na normovú šírku aj dĺžku, ale na dlhé roky rekonštruovanej diaľničnej križovatke Východná pripájací pruh nie je a za to by som priamo strieľal. Podľa mňa žiadna komunikácia typu R alebo D by nemala neexistenciu týchto pruhov pripúšťať a na iných komunikáciách by sa mali budovať v maximálnej možnej miere. Neuveriteľne to totiž zrýchľuje dopravu, zvyšuje bezpečnosť a slúži to aj ekológii. Druhou vecou je, že niektoré indivíduá by sa museli naučiť tieto pruhy používať. Niekedy mám pocit, že najdoležitejšou úlohou klobučníka je zaradiť sa po vjazde z vedľajšej komunikácie čo najskor a v čo najnižšej rýchlosti, zatiaľ čo pri opúšťaní komunikácie odbočovací pruh ignorovať, brzdiť v priebežnom jazdnom pruhu a potom to strhnúť doprava do odbočky pred fých, čo idú civilizovane v odbočovacom pruhu.
?
mirkobb
http://auto.sme.sk/c/3177030/Bez-pripajacieho-pruhu.html
V ten isty den, v jednom vydani novin, a dve rozporuplne informacie, "jo holt" novinari to maju "tazke".. ?