Reply on: wizard112 #19662:
Mám dotaz..vhodné spojenie BB - Budapešť..Krakow..a dôvod ??..Budapešť trhy a Krakow niečo pre študentov ?? a návrh CP nebude ?? po prípade výhodnosť spojenia by ma zaujímalo /mám poľský pôvod/.. ..skús byť konkretnejší keď si odplával od MHD..možno číta aj Boris Menšík )))
.
Votrelec
-ma stvorcovy podorys
-je ohraniceny ulicami J.Krala,J.G:Tajovskeho,L.Stura a J.M.Hurbana
-rozloha parku je 8,15 ka
-1846-mesto prevzalo park do svojho vlastnictva
-40.roky-19.storocia-nadseny mlady Bystricania zacali s prvou vysadbou stromov
-1859-park sa upravil do tvaru stvorca s uhlopriecnymi cestami
-1896-Uhorske Milenieu,prijatie konecneho tvaru parku
-1895-k uhlopriecnym hodnikom doplnili radialne chodniky a navrhli dva okruzne trasy
-1897-vystavbu a vysadbu skvalitnili a doplnili
-1914-vybudovali oplotene tenisove ihriske
-v polovici 20.storocia-vznikol bufet
-1950-umiestnili doprostred vychodnej casti parteru susosie Matky s dietatom
-1910-navrh detskeho ihriska
-1914-mestsky park elektrifikovali
-1994-Mestsky park bol zapisany ako kulturna pamiatka
-Druhy stromov-smreky,agaty,brezy,hraby,buky,topole,cierny orech,tuje
Rozsiahla rekonstrukcia parku-parku neprospieva ani intenzivna motorova doprava po okolitych komunikaciach.V r.2004 vypracovali studiu obnovy mastskeho parku .Nevyhnutne je pritom zachovat historicku kompoziciu parku.
...kebyze odtial zmizne par stromov,nikto by si to ani len nevsimol,mozno by boli proti tak najviac tyzden!