Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: mirkobb #19162:
Takze tebe pripada vyroba radiatora obsahujuceho vodu lacnejsia ako radiatora obsahujuceho vzduch? Ty si fakt nepochopil predstavu toho vykurovania z CVUT.
Reply on: Papyr #19156:
Pisal som tam o regulacii,pokladam za samozrejmost,ze by sa to muselo upravovat a pustat do toho radiatora,resp. prietokoveho ohrievaca iba tak,aby nedoslo k "prevareniu".. Tak isto by sa dalo zvazit,ci by neslo namontovat dodatocne teplovodne kurenie trebars aj do 14/15Tr-iek? Samozrejme,ze vsetko je o pracnosti a nakladoch s tym spojenych,ale mozno by to vyslo lacnejsie ako vane s trubkami,zvlast ked uz toto existuje,dokonca unifikovane(aj na autobusy) na rozdiel od verzie s "vanami",kde nie je zhotoveny este ani funkcny prototyp a predpokladam,ze cele je to len v teoretickej rovine.
Reply on: PIT #19160:
Je Majer MHD , alebo prímestská linka Môlča ??..totok keby som ja vedela.. z tej doliny na tú preložím si latu....ale zase pri Smrečine by sa to mohlo hádam aj prezliecť.. ?
Reply on: PIT #19096:
Dnes oäť na spoji 8 L42 do Majera prímestský autobus ZV-254BA a teda nebol zabezpečený nástup dvoma dverami...
Reply on: Papyr #19156:
No, "nemalo radšej nikdy vzniknúť" - v situácii, aká bola, by to znamenalo koniec väčšiny trolejbusových prevádzok v ČR a SR. Je to síce shit nevídaný, ale je to trolejbus, podporený marketingovým potenciálom Irisbusu a Schadefabriky. DPO bohužiaľ nevie správne "lobbovať" a na zahraničné trolejbusy by tu nikto nemal.
Reply on: JJ #19126:


a kto za tým všetkým stojí? /sedí/ Vidí sa mi, že vieš niečo viac... tak pusť nejaké info...
Reply on: mirkobb #19151:
Namiesto vane s mediami radsej povedz trubky so vzduchom, to je polopatistickejsie.
Reply on: mirkobb #19151:
Ano, u 24/25 Tr, kde sa ohrieva voda, by to snad slo. Len pozor, aby pri prudkom brzdeni nevyvrela. To, o com som pisal ja, bola odpoved na otazku, co robit s bystrickymi 14/15Tr, aby mohli kurit brzdnym teplom.

O nejakych 24/25Tr som sa nebavil vobec, pretoze na BB podmienky je to t.c. utopia jak remen. Okrem toho, to vozidlo nemalo radsej nikdy vzniknut.
INFO: dnes som sa trosku nudil tak som spracoval busy vo Finsku: http://mimi.chatamilvic.sk/displayimage.php?album=20&pos=0

a ako bonus exkluzivne zabery z autobusovej stanice a dielne spolocnosti Peter Pan: http://mimi.chatamilvic.sk/displayimage.php?album=21&pos=0

Najblizsie spracujem fotky z NY a este nieco pofotim v Finsku.
Kami,na temu 25Tr Ti posielam "male OT".
Reply on: Kami #19152:
Nemyslel som tym konkretny model,ale len princip. A ten je opisany trebars u tej 25Tr-ky,cize netreba vymyslat vane s dvojitym dnom a tepelnevodivymi mediami s kanalikmi v nich,ako to popisoval Papyr v tom jeho prispevku(ibaze by hosi z CVUT prisli este s originalnejsim riesenim..?),ale len pouzit v podstate unifikovany vykurovaci system(ako sa v tom povodnom prameni spomina,pouzivany aj v autobusoch) a adaptovat ho na danu aplikaciu. "Tot vsjo." A 24/25Tr-ky budu aj v BB,ba aj urcite lepsie,napr. Cristalisy,alebo Van Hool.. ? ?
Reply on: mirkobb #19151:
nejako predbiehas dobu. 24/25Tr maju len v BA a PO, my mame len 14/15Tr, aj to len prenajate ... a stojace. Alebo myslis na Tr941? 😉

Votrelec: mas nejaky namet na anketu? Ta aktualna sa uz pomaly konci.
Reply on: Papyr #18814:
Uryvok z technickeho popisu:
....Trolejbus ŠKODA 25Tr IRISBUS je vybaven teplovodním topením (originální topná soustava autobusu) s elektrickým průtokovým ohřívačem vody, napájeným trolejovým napětím 600 / 750 V DC. Topná tělesa ohřívače mají dvojitou elektrickou izolaci...
http://www.skoda.cz/electric/produkty/trolejbusy/trolejbus-25-tr-irisbus-aid82.html

Cize,asi by stacilo vymysliet ako cast elektrickej energie vznikajucej pri brzdeni prepinat(s regulaciou) do toho prietokoveho ohrievaca,a nemusime vymyslat "vane s mediami".. ?
Už sa vám stalo, že by ste cestovali autobusom a váš autobus predbehol pes? Mne sa dnes toto stalo... Najskôr sa vodič 5 minút nemohol pohnúť z otočky na Hlinách a potom išiel dole dedinou tak pomaly, že ho aj pes predbehol... ?
Reply on: Papyr #19139:
A vieš, že som ozaj zvedavá ??..pekne si počkám na tvoje čísielko a čo je tu voľáky podozrivý kľud, žeby všetci zainteresuvaní počítali tie busy čo sa budú tlačiť na Hronskom predmestí ??..ticho ako pred búrkou..a vraj zajtra bude priam víchrica zase... ?
Reply on: cerno #19141:
Cina ma kapitalizmus 19. storocia v kombinacii s neslobodou prejavu, to uz s komunizmom ci socializmom nema nic spolocne. To iste plati i pre dalsie diktatury, maloktora z nich je socialne privetiva. Komunizmus ako taky bol sice popisany ako velmi lakavy system, ale v skutocnosti nie je realizovatelny nikde a nikdy. Nikdy totiz altruizmus neprevysi egoizmus. A nie je zatial lepsieho systemu, nez volna sutaz, lebo t.c. je to jediny darwinisticky socialny system 🙂
Tak nám v noci úradoval silný vietor. Pád obrovskej skaly pri Tajove odrezal obec a paralizoval aj autobusovú dopravu. Viac http://www.bleskovky.sk/cl/10/204131/Vichrica-na-Slovensku-Padali-stromy-aj-skaly
Pardon ale novy cas kupuju moji rodkaci a ja ked uz je na stole si ho aj precitam. Viem ze ako noviny su hodne len toho papiera na ktorom su natlacene.
Ja len ze v poslednom case dako na verejnost vyliezaju protichodne informacie.
Reply on: Papyr #19133:
TESAŤ! TESAŤ!!! ? ? ?

Change view

Structure
Order
Posts on page

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.