Reply on: wizard112 #18976:
To bola taka obecna otazka do diskusie, nie k tvojmu navrhu. V BB sa furt precislovava, zavadzaju sa nove a nove ciselne rady, zakazdym ine. Ziadna kontinuita sa nezachovava, co je skoda.Donedavna jazdila 37 na Mlynsku a 36 do Skubina, teraz Mlynska 36 a Skubin 35. Do Salkovej jazdila 44, teraz zrazu 42. Jo 42 bola precislovana na 41, ale 41 predtym patrila linke do Rakytoviec. No tam teraz chodi 21. Po niekdajsej trase 21 zase chodi 26. V trase 22 po novom jazdi 23. To sa mi zda trochu komicke ale hlavne matuce. Linky ciselnej rady 9x sa mi pletu uplne. Vidim ze uz su tam nastastie len 3. Ked uz chce niekto silou mocou mat samostatnu ciselnu radu pre linku ktora nestoji na jednej zastavke, nech to robi trochu zapamatatelnejsie. Expres k 25 nech je 95, nie 91 alebo co to bolo kym to nezrusili.
Trojciferne cislo u minubusu potom zabere polovicu tabule.
Schuhu
Áno, Javorníckou ulicou - mám na mysli pozdĺžnu časť ulice ku poliklinike - (vtedy Gliderovou) jazdila naozaj jeden čas aj MHD. Ja ťa len upresním, že to bolo v roku 1987 (+/- 1 rok) a jednalo sa o linku č.41. Pokračovala potom okolo dnešnej poliklinike a bývalej zastávke Starohorská 3, a potom okolo zastávky Starohorská, otoč. (vtedy Golianovej ul.) naspäť. Po dostavbe cestnej infraštruktúry bolo prerušené priame spojenie Gliderova-Golianova a bola vybudovaná slávna zákruta (najmä v zimných mesiacoch) pod Javorníckou, a tak začali premávať Ikarusy po trase Ďumbierska-Javornícka-Karpatská-Rudohorská až do 12.4.1999 (to boli časy, špičkový interval 5 minút, víkendový 12 minút....).
Zaznievajú tu dosť vážne návrhy, spájanie 22+24/25, nie som proti takýmto zásadným zmenám, ale to by bolo potrebné potom doriešiť obslužnosť otočiek v Sásovej (Pieninská, Starohorská) a tiež nájsť vhodný interval, ale nápad je to dobrý, to uznám.
RE Spojenie 26+34. Ja k tomu len stručne, nespájal by som 2 linky, z ktorej jedna má priebežnú konečnú (Tatranská) a prechádza po nábreží, lebo 20minútové meškania nenechajú na seba dlho čakať (viď dnešná L26 spojená s L6).
Tiež by som nerušil spojenie Partizánska cesta-Kynceľová, rázc.-Sásová a nespájal s linkami do Senice a Majera (v tomto smere tu cestuje početná skupina cestujúcich do firiem na Partizánskej) . Tá L26 bude asi najlepšia keď pôjde po ŽST (s touto linkou by som veľmi neexperimentoval, skôr by som riešil linky 22,24,25.