Reply on: janok123 #15885:
Kralik sa pyta odkial vziat peniaze na TD. Lenze Zvolen ma za svojich 31,8 mil. Sk urobit nejake vykony, v sutazi to boli 4 mil. km! Uz odclenenim liniek 5x sa rozsah vykonov (rok 2005 je cca 3,7 mil. km) znizil a tretinu vykonov maju zabezpecit trolejbusy. Cize po znizeni Zvolenskej dotacie podla skutocnych vykonov, plus navysenie podla povodnej ponuky mesta (40 mil. Sk) dostaneme dostatocny balik pre prevadzkovatela TD. Alebo to "lacnejsie" cestovanie mame chapat tak, ze ako pre koho? Ak niekto deklaruje ze urobi 4 mil. km za 31,8 mil. Sk, mame mu dat rovnaku sumu aj ked odjazdi len 2 mil. km ?? Troska chore.Nadej este neumrela, ale vyzera to stale zle.
2x primatora + 1x do VUC

chcel si povedať protežovaná, nie? Aj keď preťažená bola tiež...
Valec
Ako tak čítam informácie podávané v tomto fóre a na ďalších stránkach (napr poslanec.sk) mám veľké obavy z toho, že trolejbusy v BB do ulíc už nevyjdú. Možno niekto povie, že som príliž pesimistický, ale mnoho vecí k tomu smeruje.
Mesto si nechalo trolejbusovú prevádzku dobrovoľne zobrať tým, že podmienku jej zachovania vôbec nezahrnulo súťažných podkladov. Teraz sa vyhovára, že nie je možné dospieť k dohode medzi dvoma firmami.
SAD ZV už zakúpila nové vozidlá, prevažne kĺbové. Keďže ich jediné využitie je v BB (iba že by prišlo k riadnej reorganizácii liniek vo Zvolene), už tak jednoducho k dohode nepristúpi. Iba že by to dostali nariadené z hora (z mesta), ale prístup je taký aký je (viď pár riadkov vyššie).
V júni/júli má prísť k zavedeniu nových "dlhých" diametrálnych liniek, ktoré trolejbusových linkám vezmú cestujúcich. Navyše tým, keďže je to značným prínosom pre cestujúceho, poštve prípadná zmena späť značnú časť ľudí proti trolejbusom.
Aby tomu nebolo málo, chystá sa prestavba križovatiek. Vôbec by ma neprekvapilo, keby počas nej BBDS nevypla v troleji prúd. Počas stavebných prác môže prísť k dočasnej demontáži troleja, ktorá sa nakoniec stane dočasná navždy. Navyše, čo si myslíte, ako dlho bude BBDS držať nevyužiteľné vozidlá na dvore, najmä keď záujemcov by sa našlo dosť.
Pevne verím, že to takto nedopadne a že trolejbusy začnú najneskôr od 4.9.2006 opäť jazdiť.