Reply on: NIGHTTBUS #15367:
Všetci tu máme rovnaký cieľ. Chceme, aby už doprava v BB fungovala normálne. Skúsme sa zamyslieť prečo to tak nie je. Je na vine BBDS? NIE! Je na vine SAD Zvolen? NIE! Prečo by mali byť na vine títo dopravcovia, že nefunguje MHD v BB, tak ako by mala? Je pravda, že BBDS určitým spôsobom správania sa voči mestu zavinila túto situáciu. Mesto ju chcelo riešiť, ale žiaľbohu s príliš horúcou hlavou. Preto bola vypísaná súťaž na poskytovanie MHD v BB... Každý dopravca ponúkol to, čo mal. Nakoľko SAD Zvolen nevlastnil infraštruktúru ani tro***usy, tak do tejto súťaže musel ísť iba ako poskytovateľ autobusovej dopravy. Neviem prečo viníme z toho SAD Zvolen, že padli trolejbusy. Veď SAD Zvolen vybralo mesto!!! To mi pripadá, ako keby ste prišli do obchodu so zeleninou a nakričali by ste na predavača prečo nepredáva plazmové televízory. Takže jediným spôsobom ako dosiahnúť vrátenie trolejbusov je pravdepodobne len vytvorenie dopravného podniku. Existujú rôzne spôsoby ako to zabezpečiť. Uvedomme si, že SAD Zvolen ma licenciu! Ak by sme s nimi zrušili zmluvu, určite by to šlo na súd. Takto by mesto prišlo o pekných pár miliónov a to nechceme. Je to možno uletená myšlienka, ale budúci akcionármi DPMBB by mohli byť viacerí dopravcovia. Napr. BBDS so svojimi trolejbusmi a niekoľkými autobusmi, SAD Zvolen so svojimi autobusmi, pričom vďaka spolupráci týchto dopravcov by mohol vzniknúť aj celkom zaujímavý dopravný systém nielen na území mesta BB, ale aj na tom území, kde títo dopravcovia zabezpečujú linkovú dopravu. Toto je však všetko v hypotetickej rovine. Takže na ťahu je mesto a potom schopnosť predstaviteľov dopravných podnikov sa dohodnúť. Každý z nich môže pri spolupráci len a len profitovať. Nadávať niekomu zo SAD podnikov, že nepremávajú trolejbusy je príliš krátkozraké. A ešte na margo stupídnych nadávok na Zvolenčanov. Mám mnoho priateľov vo Zvolene a nikdy by som si nedovolil im nadávať, lebo si ma vážia a ja si vážim ich. To isté platí aj opačne. Niekedy si pripadám ako na pieskovisku, kde sa hrajú malé deti a nadávajú si, keď im dôjdu argumenty. Chcete mi povedať vážení, čo sa tak radi hráte na veľkých, že máte žiadnych priateľov zo Zvolena? Ako sa asi cítia, keď čítajú vaše riadky?
Idem teraz pozerať. Tak dúfam že sa dozviem niečo viac.
horehronec
Vidím bugi1, že tvoj inteligenčný kvocient osciluje niekde v okolí nuly. Ako sa hovorí slová a správanie sú zrkadlom duše a svojimi nemiestnymi poznámkami degraduješ toto diskusné fórum na úroveň lacného kabaretu. Neviem pochopiť prečo na ostatných fórach prebiehajú kultivované výmeny názorov a tu sú iba samé nadávky a kvázi návrhy, ktoré keby sa niektoré mali realizovať, tak by celý dopravný systém v BB padol. Kto si ty, že sa cítiš byť kompetentný vyjadrovať sa v dopravných veciach? Máš aspoň šajnu aký je rozdiel medzi dopravcom a prepravcom? Ako funguje dotačný systém? Potom to tak v tomto štáte vyzerá, keď lekári sa starajú do techniky, technici do ekonomiky, atď. Ale to je už jedno. Len si treba zapamätať jedno milý kolega a kolegovia. Že cudzí návštevníci potom získajú o nás dojem, že sme banda bystrických neschopných idiotov, ktorá nedokáže sa dohodnúť už absolútne na ničom a nie ešte k tomu dávať nejaké konštruktívne pripomienky. Nie je nič jednoduchšie ako kritizovať. To dokáže každý. Skús sa aspoň niekedy zamyslieť, koľko si dal ty naozaj konštruktívnych nápadov, ktoré by boli prospešné pre nás všetkých.