Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: adrive #13446:
? ?

Re #13445 PepinoBB: ? ?
Reply on: PepinoBB #13445:
Urážal si aj keď ti SAD ZV nadával týždeň do batožiny, prípadne do Dôchodcu nad 70 rokov?
Reply on: LUK #13439:
Tak toto beriem ako urážku. Vždy, keď má niekto iný názor ako JEHO POVÝŠENOSŤ MR. LUK, tak sa to skončí urážkami. ?
Vážení priatelia,
vy sa tu v BB tlačíte v starých šuknách na linkách ZVHD a SAD ZV si na svojej prímestskej linke Zvolen -Kováčová testuje mestský NÍZKOPODLAŽNÝ autobus MAN Lion´s City... ? ?
Reply on: adrive #13442:
to som rád, lebo iné si ani vidieť nemohol... ?
Reply on: LUK #13441:
je to možné 🙂, nehádam sa ...
Reply on: Kami #13435:
neviem co som mohol vidiet, ale boli biele, akurat mali na spodu cerveny pas.
Reply on: PepinoBB #13416:
to boli len štyri, ktoré sme dokázateľne zadokumentovali, lebo meškaní je dennodenne neúrekom... Ak ti takýto stav neprekáža, tak je vidno, že si svoj vykysnutý zadoček ešte z BB nevytiahol, takže netušíš, že v niektorých mestách sú aj také prevádzky MHD, kde si podľa vozidla MHD môžeš nastaviť presný čas na hodinkách...
Reply on: LUK #13437:
Ale mi odľahlo. Aspoň si ľudia uvedomia že kto vlastne prevádzkuje MHD. A spoliehať sa na dodávky ropy a plynu z Ruska. Tak to teda nie. Veď elektriku pre trolejbusy si môže mesto vyrobiť samo. Veď sa ráta že ceny ropy budú možno okolo 70 dolárov za barel na konci roka, ak nie aj viac. To akože SAD ZV nepredpokladá. A potom čo, budeme musieť platiť viac za dopravu buď z rozpočtu mesta (nepredpokladám) alebo priamo SAD ZV v podobe zvýšeného cestovného (najpravdepodobnejšie).
Reply on: expresbb #13436:
na nejaké odovzdávanie nie je najmenší dôvod. BBDS má platnú nájomnú zmluvu, takže nie je dôvod odovzdať ich niekomu, kto na ne nemá zmluvný nárok... ?
Reply on: Kami #13435:
Nevieš náhodou ak to vyzerá s odovzdaním a-busov Zvolenu? Dúfam že BBDS sa ich nechystá odovzdať. Lebo by potom skončili ako označníky zastávok. A aspoň sa má na koho vyhovoriť SAD ZV.
adrive: z auta si mohol vidiet len nove autobusy BBDS - mestske (klasicky nater) a primestske (biele). 😛
PepinoBB: a navyše, spoliehať sa na dodávky potrubnej dopravy cez územmia iných krajín, to sme sa už hádam zo začiatku januára tiež poučili, že nie vetko je tak, ako bývalo za "starých dobrých čias". Netvrdím, že Slovendko by mohlo ostať na dlhšiu dobu bez plynu alebo ropy, ale takáto možnosť, i keď len teraz v rovine teórie, tu jednoducho existuje. Zachádzam už daleko od priamych problémov MHD v BB, ale som len chcel poukázať, že možno už za 2 alebo 3 roky sa dočkáme stavu, že trolejbus umožní šetriť náklady (vlastne už ani nie som ďaleko od pravdy - vlani DPM Prešova dosiahol prvý krát nižšie náklady na 1 Km na prevádzku t-busu ako a-busu)
Reply on: expresbb #13429:
Včera som ráno videl na parkovisku SAD BBDS tie autobusy. Už boli len čisté biele. Vyzerali pripravené na odovzdanie. Videl som ich len za jazdy z auta... Ale tiež by som bol rád, aby sa nedostali do rúk SAD ZV skôr ako v decembri 2006.
Reply on: JJ #13430:
Absolutne s tebou suhlasim. Slovaci (a teda aj bystricania) su stado, uz som to raz spominal ... Proste ako keby nemali vlastny rozum, ako keby stale zili v davnej dobe, ked len slepo posluchali. Neuvedomuju si, ze maju nejake zakladne prava, ze oni si platia MHD (a nielen zakupenim cestovneho listku). Neviem ako vy, ale ked nastupujem do prepchateho busu primestskeho typu, tak ako keby som stracal velku cast mojej dostojnosti.

Nevozim sa ako clovek, ale ako tovar alebo ako dobytok, ktori nemoze odporovat. Ale my sme ludia a vieme sa ozvat! Potom nenadavajte, ked s Vami kazdy "vydrbe", ked im na to davate prilezitost.
Reply on: xdeimosx #13427:
sorry, ja som myslel hlavne na pepinaBB ?
Reply on: PepinoBB #13419:
čo sneží?? - keď za aktuálneho počasia toto akceptuješ.

To sa môže stať len na Slovensku, že ľudia všetko dokážu akceptovať. Niekto povie, POSTAVTE SA DO RADU, a Slováci sa postavia do radu, aby si prečipovali karty.
Niekto povie, OD DNES BUDÚ JAZDIŤ V MHD DIAĽKOVÉ BUSY, a Slováci sa ochotne zase prispôsobia.
Niekto povie, OD DNES BUDEME NASTUPOVAŤ PREDNÝMI DVERAMI, a my budeme všetci ochotne nastupovať prednými dverami (spomenul som to preto, aby niekto nepovedal, že nemáme rovnaký meter na každého)

pviem Ti, že 5-minútové meškanie nie je akceptovateľné (ani v lete, ani v zime), nieto ešte 10 alebo viacminútové... ?
Možno ma tu bude teraz väčšina považovať za debila, ale som celkom rád že BBDS nechce teraz odovzdať tých 35 autobusov. Aspoň sa z tých autobusov nestanú tabule na označenie zastávky. A už sa teším, keď nabehne riadna tarifa SAD ZV. Potom ľudia nebudú mať žiadne argumenty prečo SAD ZV. Dúfam že potom v priebehu jedného týždňa zrušia zmluvu so SAD ZV. A potom sa bude konečne pohodlne jazdiť. Takže tak.
Re #13413 nimi : ja som chcel len poukázať na to, že SAD Zv deklaroval nezrušenie žiadnej linky a neprešiel ani deň a pozri sa čo sa stalo. (Viem linka 94 bola daná do linky 54)
Re #13426 JJ: Máš pravdu. Potom by sa kľudne mohlo stať, že aj keď prejde jedna trolejbusová linka za deň tak aj tak budú nižšie náklady na trolejbusy ako na a-busy. A OPEC nepočíta s cenou ropy pod 50 dolárov za barel. Pričom elektrinu si môže mesto aj samé vyrobiť. Napríklad dlho omieľaná rekonštrukcia starej elektrárne.
Reply on: JJ #13426:
Asi si ma nepochopil. Ja som len poukazal na jedinu "vyhodu", jediny klad tejto MHD, ktory tiez nebude trvat VECNE, ale zaporov je daleko viac a kto vie ako dlho budu este pretrvavat. Navyse casom tu budu rovnako nevrli soferi ako predtym. Chce to len cas.

Len somar uzatvori zmluvu s prepravcom, ktoreho busy chodia na naftu a neskor na plyn. Ani s plynom to v buducnosti nebude ruzove. Nez to elektrina, ktoru je mozne ziskavat x sposobmi, si cenu pomerne drzi. Nj, mi "ekologovia" nevieme zmyslat ekonomicky, resp. "trhovo" ...

Change view

Structure
Order
Posts on page
Date and time of posts

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.