Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: matus77 #13241:
To bolo krasne napisane! Za to by som ti dal pomyselnu karmu

A zislo by sa to niekde zaslat a tiez zavesit na hlavnu plochu tejto stranky. Je to uplna pravda.
Reply on: irizar #13237:
To co popisujes ma jednu zasadnu vadu na krase. A to je sposob myslenia, ktory je strasne spatny a pokial sa neotoci, tak bude ozaj jedno kto a s cim bude v BB jazdit a ci vobec.
Tu zmenu myslenia charakterizuje krasna reakcia riaditela RoPIDu na siahodlhu rec zastupcu Ceskych Drah o tom co zase kde ide a nejde a preco je toto takto a ine onak. Na tej vcerajsej verejnej diskusii na to reagoval riaditel RoPID (Regionalny organizator Prazskej Integrovanej Dopravy) zhruba nasledovne: "Pane Vy si ale uvedomte, ze to, odkud kam, kdy, s jakym intervalem, za kolik a jak oznacene budou jezdit primestske vlaky v okoli Prahy nerozhodujete Vy nybrz ja. Ja jsem nakupci dopravnich vykonu. Ja jsem poveren od svych zakazniku to vsechno koordinovat. Takze prosim prestante umele vytvaret problemy a tvarit se, jak strasne efektivne pracujete kdyz je resite. Pokud se Vam nelibi, ja si ty vykony koupim od jineho dopravce."
A toto je presne problem. Zakaznici ste Vy vsetci v BB bez ohladu na to, ci vobec MHD vyuzivate. Platite si tie vykony z Vasich dani. Zacnite na to kukat takto a uvedomte si, ze mesto iba poverujete tym, aby nakupilo dopravne vykony, ktore chcete Vy, v kvalite aku chcete Vy a v mnozstve, ktore chcete Vy. Vy tym padom poverite volenych zastupcov aby vo verejnej diskusii dospeli k zaveru, co zhruba je mozne z dani na to vyclenenych realizovat a takto formulovane zavery mozu byt jasnym podkladom pre vyberove konanie. To konanie je potom mozne postavit do roviny, toto chcem a ty mi povedz za kolko a bud ber alebo neber. Uvedomte si, ze neexistuje za ziadnych okolnosti, aby SAD BBDS alebo snad SAD Zvolen o tychto veciach rozhodovalo. Alebo je bezne, ze ked idete kupit salam, tak Vam predavacka povie aky salam chcete a ci ho chcete 20 deka alebo 30 deka??? Pokial nezacnete konecne poriadne stresovat vami volenych zastupcov, aby pochopili, ze oni nakupovali vykony a oni rozhodli kolko za nie a nemozu sa dnes vyhovarat ani na SAD BBDS ani na nikoho ineho, tak potom sa zacne blyskat na lepsie casy. A ak jedneho dna Kralik alebo Muron povie Polonymu alebo Kornietovi, aby drzal hubu a krok, lebo on je ten, co to plati a kope za svojich zakaznikov, ktori chcu, aby jazdil autobus zo Sasovej do Nemiec a mal oznacenie -135, tak potom to zacne vypadat normalne. Dovtedy su to iba rozne formy bolsevickeho rozkradania.
Reply on: mimi #13239:
Myslim ze sa nemusia nevyhnutne dostat do straty. Vezmi si, ze tie sroty, s ktorymi jazdia su uz davno davno doodpisovane, takze maju len naklady na naftu, mzdy a nejaka rezia.
Predpokladajme, ze na 5km linke pojde len 40 ludi za 10Sk, to je 400Sk. Zozere mu to povedzme 2 litre nafty, to je 70Sk. Mzdove naklady a rezia nech su 100Sk. A ten rozdiel je zisk.
Pripustam, ze tento vypocet je len moja spekulacia.
Irizar uvedom si že vydierať môže aj Zvolen. Len tento mesiac, ked že sa jazdí za 10 sk sa určite dostanú do straty. A na rok budú žiadať viac peňazí. Ak mesto odmietne zaplatiť čo potom? Tie šroty čo tu prevádzkujú zožere toľko nafty, na najvyťaženejších linkách chodia aj dva autobusy za sebou, aby stíhali ako tak pokryť prepravnú kapacitu. Tým to ešte viac ide do nákladov, prehlbuje sa strata a určite sa to niekde prejaví.
Reply on: irizar #13237:

Niet co dodat, absolutny suhlas
Reply on: DM 904.001 #13226:
Keďže s takou radosťou prskáš na SAD ZV, dovoľ, aby som ti načrtol menšiu hypotézu budúceho vývinu:

Povedzme, že mesto zruší zmluvu so Zvolenom a dá MHD opäť do rúk BBDS za podmienok, ktoré deklarovala v poslednej ponuke. Rok, možno dokonca dva bude všetko v pohode a potom si BBDS náhle zmyslí, že jej stúpli náklady a chce od mesta prevádzkovú dotáciu povedzme 60 miliónov korún. A ak im mesto nevyhovie, nuž, budú musieť rušiť linky, škrtať spoje a zrušiť trolejbusy. Stavím sa o pušku a psa, že presne k tomuto dôjde, keďže v BBDS si budú vedomí, že trolinky sú najlepšími rukojemníkmi a nástrojom vydierania. A keď im mesto zaplatiť odmietne, pretože na to jednoducho nebude mať, čo urobíš? Spustíš petíciu, aby sa zaviedla daň za trolejbusy (cca 600 SKK ročne na obyvateľa). A mimochodom, potom už bude môcť magistrát vypísať aj desať súťaží, žiadny seriózny dopravca, ktorý si bude pamätať, ako to "vtedy v 2006-stom skončilo so SAD ZV" sa sem nepohrnie. Takže Bystrica skončí s BBDS a po ďalších ôsmich rokoch jej hrôzovlády žiadna MHD nebude. Alebo sem možno príde Diago s Absolut rábami...

Neberte to tak, že som proti trolejbusom, presne naopak. ALE NIE ZA CENU, ŽE MHD BUDE ZNOVU PREVADZKOVAŤ BBDS, ktorá za posledné roky aktívne vyštvala do IAD tri štvrtiny cestujúcich (mimochodom, tie staré šroty, čo si ľudia pokúpili nasmradia za deň viac než nové autobusy SAD ZV za mesiac). Najoptimálnejšie a zrejme nareálnejšie riešenie by podľa mňa bolo, keby BBDS robila trolejbusy, SAD ZV autobusy a celé by to finančne zastrešovala MHD BB a.s. (prirodzene bez toho kreténa Muroňa), prípadne novovzniknutý DPMBB. Ten by určoval CP, tarifu, predával lístky (najlepšie klasické štikacie časové, na čipovky by sa dali nahrávať mesačníky) a platil dopravcom za výkony PODĽA VYKÁZANÝCH NÁKLADOV, nie ako si kto zmyslí. A nebola by od veci zmluva s BBDS, že ak odmietnu robiť TD dopravu, budú povinný previesť komplet infraštruktúru aj vozový park na mesto za účtovnú cenu.
Reply on: adrive #13234:
🙂 to som si nevsimol. Ci sa pomylil Chabada, alebo redaktor neviem.
Spadlo slovenské lietadlo
Lietadlo slovenskej armády, ktoré letelo z Kosova, sa zrútilo neďaleko slovensko-maďarských hraníc. Na palube malo byť 48 osôb.
V článku na http://www.imhd.sk/bb/?w=3825242e29ef363a1f33361f2222ef392b2e212c23#ponuky

je citát Chabadu, v ktorom je uvedené:
"Dávame záruku, že odkúpime 35 autobusov z vozového parku SAD Banskobystrickej dopravnej spoločnosti, a. s., ktorá je spoločnosťou mesta."

Tá SAD BBDS sa tam dostala omylom, alebo to naozaj Chabada tak povedal?
Kde je ta sloboda prejavu a demokracia odisla s trolejmi ? ? ? ? ? ?
Uz som myslel ze ma nezrusia . Tak toto forum je ubohe hnutie zakompexovanych ludi. Placte nad trolejmi a nepripustite si iny nazor ako svoj !!! Vyhodte kazdeho takeho!!! Ani sa necudujem ziadnemu ze vas nebere vazne.



Sponzor stranky KSS, HZDS a KDH!!!
Odpovede poslanca Lichého na otázky ohľadom kolapsu MHD:
http://www.poslanec.sk/view.php?cisloclanku=2006011902
Reply on: pet11 #13229:
podľa mňa tu demokracia vždy bola. Len demencia sa rýchlo mazala. Asi si ju ešte nevšimli admini 😛
Zavládla tu sloboda prejavu a demokracia??? Stale som tu !!! ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
Reply on: DM 904.001 #13226:
Tak toto je prava ukážka bezmocnosti ked niekto zosmiešnuje tkto druhého ako ty robíš ja len prejavujem svoj názor . Alebo ak nepíšem čo chcete počuť ten človek je nežiadúci?Ako si potom predstavujete DEMOKRACIU ??? Ako daked KSČ alebo HZDS KDH SDKÚ??? ? ? ?
Reply on: DM 904.001 #13223:
ale bohužial väčšina ❗ ❗ ❗ ❓ ❓ ❓
Reply on: pet11 #13222:
Ty cynický netvor!Toto si prehnal!Celý život žijem pre elek3ckú trakciu!Vieš,kto je tu šrot?Pozri sa do zrkadla!Nemáš ani potuchy,čo je to úcta k tým,ktorí vybudovali systém!Ničiť vie hociktoo,ale my sme ľudia a chceme tvoriť a stavať a bojovať za dobré veci=trolejbusy!To teda znamená,že Ty máš do človeka ďaleko,sorry-ty!Je mi z teba zle!Si stelesnenie autohnusu,pretoo mi je z teba zle!!!Ostatní TROLEJ-futuristi,zastaňte sa ma a toho autohnusára porantaného vymažte z me3xu!A na záver:PET:Ty si PET fľaša,alebo pet(doomáci maznáčik?),koľkoo ti platí zvolen za šírenie bludov?!
Ty si isto aj za hory smetí z PET fliaš.Vieš,čo?Škoda na teba plytvať ďaľšie bajty!TE hülye segg fej!Szemöt láda!Rohadt disznó fasz!!!Admin,ak chcete,vymažte tie nadávky,ale zvyšok nechajte a aj tak by bolo dobré,aby to tu bolo aspoň deň,aby si to ten sraľo prečítal,vďaka za pochopenie.
Reply on: expresbb #13215:
Aj ja zbieram podpisy.Už mám 120!Ok:-)
Reply on: DM 904.001 #13221:
Aká imunita ? Čo to je za blud ? A čo majú autobusy na súbežných tratiach lietať ? Navyše v systéme MHD musí byť tarif rovnaký, nezávislý od počtu dopravcov.
Reply on: mimi #13181:
Neboli vo všetkých!!! ?

Change view

Structure
Order
Posts on page
Date and time of posts

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.