Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: horehronec #15600:
Len si asi nepostrehol jednu drobnosť. Že to drahé trolejbudové vedenie tu už je.
Reply on: Papyr #15599:
však keď je tu taký, hustý nech dôjde zajtra na stretko, uvidíme čo a ako nám bude argumentovať. Re#15588 janok123: pozri si môj starší príspevok zo včera, napr. anketu zo Žiliny, tam 75 % ľudí, tiež trolejbusy nepovažovala za super vyhriate, ale na toto už nebudem reagovať, lebo to je populizmus a lá SADZV a sú to žvásty. Nebaví sa mi o tom dookola baviť, chytil by som amok .....
Reply on: Papyr #15599:
SAD Presov, je kapitola sama o sebe a ostatni dopravcovia by si mali brat z nich priklad. Co sa tyka autobusov na vodik. Kolko stoji vybudovanie trolejoveho vedenia, aby jeho prevadzka bola efektivna? Kolko stoji samotny trolejbus? Kolko stoji meniaren? Casom mozno predpokladat, ze ceny vodikovych vozidiel rapidne klesnu, a bude zbytocne uvazovat nad vystavbou novych trolejbusovych trati...
Pocuj a vies, kto vlastni SAD Zvolen? Je to bystricka firma a bystricky manazment. Takze si aj dalej nadavajte na vlastnych. Vidno, ze si nic lepsie nezasluzite, ked sa ani medzi sebou neviete zniest.
Reply on: horehronec #15581:
Zaujimave, ze nizkopodlaznost je podla vas hudbou dalekej buducnosti, aj ked napriklad taky Presov ma uz dnes cca 37% autobusov nizkopodlaznych, ale zaroven propagujete vodikove busy, ktore su minimalne o jednu nulu drahsie ako nizkopodlazne... asi nemate moc prehlad o cenach, vsak?
Reply on: janok123 #15588:
NEVYKURENOST nie je VLASTNOSTOU trolejbusu ako takeho! Trolejbusy dokazu kurit, a to velmi vydatne. To len BBDS si myslela, ze nekurenim usetri za prud, co je samozrejme blbost. Tvrdit, ze nechceme navrat trolejbusov, lebo ked naposledy jazdili, tak v nich bola zima, je detinske.
Reply on: horehronec #15590:
Mozno to bude tym, ze vodikovy motor je drahy. Maju ho nielen na Islande, ale v pokusnej premavke aj na kontinentalnej europe, konkretne myslim v Mnichove a Barcelone. Ale pochybujem, ze by ZHoVaDili kupili bus na vodik, ktoreho cena sa da porovnat so sumarnou cenou za vsetky ich ostatne autobusy.
Reply on: horehronec #15593:
Zobudte sa uz konecne,zijete na Slovensku!!!
Dnes je fakt situacia taka,ze vyspele ekonomiky sa zaoberaju vyvojom motora, ktorych pohon nebude zavisly na baze produktov pochadzajucich z ropy,aby predvidavo eliminovali zavislost od nestabilneho nabozensko-politickeho priestoru krajin produkujucich ropu a jej derivatov. To je aj pripad dnesneho zvysenia cien pohonnych latok, asi hlavne kvoli necitatelnosti dalsieho politickeho vyvoja okolo Iranu a jeho jadroveho programu a vobec nestabilite moslimskych krajin produkujucich ropu. Takze vyspely svet ide touto cestou, "mudre hlavy" v BB a Zvolene zrusenim TD asi opacnou!!!?? Kratkozrake..
Reply on: LUK #15582:
LUK, trpezlivost ruze prinasa. Coskoro uvidis....
Reply on: mirkobb #15592:
To nezalezi od SAD Zvolen, ale od vladnej podpory. Ak vodikovy pohon bude mat podporu vo vlade, tak to az tak nerealne nevidim. A ako sa hovori, kde sa dvaja biju, tam treti vitazi. Takze mozno ani nafta ani elektrina nebudu ?
Reply on: horehronec #15590:
Mozno je buducnost pohonu dopravnych prostriedkov na baze vodiku,alebo uplne niecom inom,ale my sa musime "drzat" toho co mame(TD), a nie nerealne "stavat vzdusne zamky",ale ked ste taky snilek,navrhnite kompetetnym zo SADZv nech rovno nakupia tie autobusy na vodikovy pohon!
Reply on: maciatko #15583:
Jeej, to by som si nedovolil, zvlast v Tvojom pripade nie!! Ved vies..? Naopak,ber to ako poklonu,som rad,ze tu niekto "dohliada" aj na tieto zalezitosti,a este viac,ze je to niekto povolany ako prave Ty!
Reply on: janok123 #15588:
Suhlasim s tebou. Vdaka.
Re #15587 adrive: Preco nemozme byt priekopnicky a zabezpecit autobusy na vodik? Na Islande uz jazdia. A netreba budovat drahu infrastrukturu... Buducnost dopravy je vo vodiku.
Na stranke www.antonmazan.sk je generalny riaditeľ SADZV vraj najlepšia SAD na Slovensku, ešte z vlanajších volieb. Ved do teraz na ZV busoch je , trápi vás doprava v tomto meste. Zrejme sa už pripravuje na dalšie voľby. Stačí mu na jesen len fotku nalepiť. ? ?
Je pekné ako všetci bojujete za TD, ale viezli ste sa niekto na záver roku 2005 v TD, ktorý prevádzkovala BBDS. Ja len dva-krát, ale také nieco som za dvadsať rokov čo som sa vozil v MHD nezažil. Zima ako v Rusku, cez dvere fučalo.
Navrhujem aby sa niekto z Vás postavil na zastávku a urobil anketu. Určite budete prekvapený koľko ľudí čo chodí do práce potrebuje takéto TD !!!!!!!
Reply on: horehronec #15485:
Možno je to paradoxné, ale rafinéria tiež používa elektriku, takže autobus najprv potrebuje elektriku ktorá je neekologická aby vyrobila neekologické palivo, ktoré sa neekologicky dopraví k odberateľovi a ten ho neekologicky spaľuje.
Reply on: horehronec #15485:
Vy aj o jadrových elektrárňach niečo viete alebo ste len odborníkom na spaľovacie motory Euro 3 a Euro 4 a o elektrárňach tu len tak nezáväzne trepete v rámci lobbingu pre SAD Zvolen?
Reply on: horehronec #15581:

".... Ceny takychto autobusov su prehnane vysoke a o ich hromadnom nasadzovani v SR mozno iba snivat...."

odporucam sa ist pozriet do DPMB a DPMP. Nehovorime o hromadnom nasadzovani, ale aspon nejakom. Cely svet nakupuje NP vozidla - vsak 952 a 961 - to su take vybehove modely.... A nehnevaj sa, ale v dnesnej dobe, aby mi chodila B 952 E s plosinou pre vozickarov - tak to je uz trochu moc. Uz sme v 21.stor. Ale mas pravdu. To nie je problem SAD ZV. SAD ZV robi len to, co mesto ako spravny organ dovoli.

#15575 Re: cela Europa dnes kladie doraz na nove pohony, ktore su nezavisle od ropy. Preto sa tu cely cas bavime o trolejoch - diverzifikacia zdrojov ti nic nehovori? - je to investicia do buducnosti! Cela EU pracuje na odstraneni zavislosti od ropy, len BB sa zase vybera inou cestou. Ak budu fungovat troleje a budu zabezpecovat velku cast vykonov v MHD, nepotrebujem uvazovat o rapidnom navysovani dotacii. Cena el. energie je daleko viac stabilnejsia.
Reply on: horehronec #15566:
nikdy sa neoplatí čakať, a to už vôbec nie v doprave. A vonkoncom nie pri takejto doprave.... ?
Reply on: mirkobb #15449:
Prosím ťa, nevykresľuj ma tu ako nejakú obludu. To, že sa venujem lingvistike ešte neznamená, že celé dni chodím a hľadám, či náhodou niekto niekde neurobil chybu. Zavše každému niečo ujde. Aj keď to asi nebude čisto mimiho prípad ? .
Valec: Zaujímalo by ma, z akej literatúry si vytiahol tú informáciu, že "dvomi dvermi" je nespisovne a "dvoma dvermi" spisovne.

Change view

Structure
Order
Posts on page

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.